Logo
  • DONALD
  • JAPONIA: POWSTAŁA FIRMA SPECJALIZUJĄCA SIĘ W DOMACH POWODZIOWYCH

Japonia: powstała firma specjalizująca się w domach powodziowych

02.07.2022, 10:30
Japoński
deweloper Ichijo Komuten
zaprezentował niedawno
projekt "domu odpornego na powodzie"
, który jest nie tylko wodoodporny podczas powodzi, ale także
unosi się na powierzchni ziemi.
Japońska stacja telewizyjna TBS odwiedziła niedawno jedno z miejsc, gdzie stanął projekt dewelopera odporny na powódź. Dom był tam poddawany symulowanej powodzi. W momencie, gdy woda zaczęła się wokół niego podnosić, widzowie mogli zobaczyć, jak konstrukcja unosi się kilka centymetrów nad ziemią. Dom jest
połączony z ziemią szeregiem grubych żelaznych prętów
wystających z niej. Dzięki temu pozostaje na miejscu, gdy pojawi się pod nią woda. Gdy ta opada, dom wraca na swoje miejsce.
Dom posiada również specjaln
e otwory wentylacyjne, które zamykają się w przypadku powodzi,
a instalacje wodno-kanalizacyjne mają specjalne zawory, które zapobiegają przedostawaniu się wody do domu. Urządzenia elektryczne, takie jak klimatyzacja, są umieszczone w górnej połowie budynku, aby woda ich nie dosięgała.
Według inżynierów z Ichijo Komuten większość domów tonie, gdy woda dociera do poziomu okien, ale ponieważ ich dom odporny na powodzie może unosić się do pięciu metrów nad ziemią, woda nie dociera do okien.
Japońskie media informują, że klienci decydujący się na nowy dom Ichijo Komuten mogą zamówić wbudowanie tego systemu przeciwpowodziowego za dodatkową opłatą wynoszącą 770 000 jenów - 5 700 dolarów.

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA