Logo
  • DONALD
  • PREZES KACZYŃSKI POCHWALIŁ SIĘ, ŻE TEN NOWY RZĄD MORAWIECKIEGO TO BYŁ JEGO POMYSŁ

Prezes Kaczyński pochwalił się, że ten nowy rząd Morawieckiego to był jego pomysł

27.11.2023, 11:20
fot. East News
Wczoraj Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta RP przekazała, że dziś o godzinie 16:30
Mateusz Morawiecki
przedstawi
nowy rząd
i dojdzie do jego zaprzysiężenia. Według zapowiedzi PiS nowy rząd ma mieć
charakter mniej polityczny a bardziej ekspercki.
Potwierdza to sam prezes PiS
Jarosław Kaczyński
.
Prezes PiS zdradził, że to jego pomysł, by w rządzie było mniej polityków a więcej ekspertów:
-
To mój pomysł.
Chodzi o to, aby w tym rządzie nie było zbyt wielu polityków. Ale akurat minister Błaszczak być może się w nim znajdzie - odparł.
- Chcemy zaproponować
nowe twarze i konkretną propozycję wobec Sejmu,
prezydenta i społeczeństwa. Trzeba jednocześnie sprostować informacje medialne, jakoby znaczący politycy Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli wejść do nowego rządu premiera Morawieckiego. To jest wierutne kłamstwo. Mieliśmy do czynienia z odwrotną sytuacją - przekonywał.
Jarosław Kaczyński zasugerował także, że PiS chętnie powtórzy propozycję rządu ekspercko-politycznego z premierem wywodzącym się z PSL:
- Podobna propozycja rządu ekspercko-politycznego może być powtórzona w tak zwanym trzecim kroku konstytucyjnym,
na przykład z premierem wywodzącym się z PSL
. Nie wykluczamy tego. Trzeba zakończyć wojnę, którą prowadzi jedna partia, Platforma Obywatelska - stwierdził Kaczyński.
- Mówię o takiej możliwości, że koncepcja rządu ekspercko-politycznego nie jest zamknięta. Nie tylko premier wywodzący się z PiS może ją realizować, ale i inny kandydat. Być może z PSL, także ktoś inny niż lider tej partii. Może to być też ktoś spoza polityki - odparł prezes PiS.
Prezes PiS zdradził także, jaki plan ma jego partia, jeśli nie uda jej się utworzyć rządu i przejąć władzy. Stwierdził też, że kolejne wybory nie będą odbywały się w demokratycznych warunkach:
- Zespół prac państwowych ma przygotowywać kolejny rząd, który mógłby objąć władzę za cztery lata, po kolejnych wyborach. Wszystko uczynimy, aby je wygrać. Chociaż wiemy, że nie będzie to przebiegało w warunkach demokratycznych. Wystarczy przeczytać porozumienie koalicyjne czterech partii, aby zobaczyć, że warunków demokratycznych nie będzie, czyli de facto przestanie obowiązywać konstytucja - powiedział Kaczyński.
- Zespół prac państwowych będzie pracował nad koncepcjami dla Polski. Nie mamy zamiaru tworzyć gabinetu cieni. Zespół będzie obserwował pracę ewentualnego nowego rządu. W nieodległym czasie podsumujemy pierwsze jego "posunięcia", w szczególności w sferze demokracji. Przez cały czas będziemy pilnie, skrupulatnie rozliczać nową władzę z realizacji obietnic - dodał.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA