Logo
  • DONALD
  • KSIĄŻĘ ANDRZEJ OSKARŻONY O WYKORZYSTYWANIE SEKSUALNE 17-LATKI

Książę Andrzej oskarżony o wykorzystywanie seksualne 17-latki

10.08.2021, 08:58
The Guardian informuje, że 9 sierpnia
Virginia Giuffre
złożyła w sądzie federalnym w Nowym Jorku pozew przeciwko
księciu Andrzejowi
. Sprawa dotyczy wykorzystywania seksualnego, którego miał dopuścić się książę Yorku w rezydencji pedofila
Jeffreya Epsteina
na Manhattanie i w innych miejscach w 2001 roku. Kobieta miała wówczas 17 lat.
"Mam nadzieję, że inne ofiary nadużyć seksualnych zobaczą, że nie trzeba żyć w milczeniu i strachu, ale można odzyskać życie, wypowiadając się i domagając się sprawiedliwości" - przekazała Giuffre w komunikacie do mediów.
W pozwie stwierdzono, że książę Andrzej wiedział, że kobieta ma 17 lat. Giuffre zdecydowała się na pozew dopiero teraz, ponieważ, jak twierdzi, wcześniej "obawiała się śmierci lub przemocy wobec siebie lub swojej rodziny".
- Jeśli pokrzywdzona nie zrobiłaby tego teraz, to musiałaby pozwolić mu na to, by nie poniósł żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. Virginia nie chce, by takie osoby unikały kary za swoje działania tylko dlatego, że są bogate i wpływowe - tłumaczył adwokat kobiety David Boies w rozmowie z ABC News.
"Dwadzieścia lat temu bogactwo, władza, pozycja i koneksje księcia Andrzeja umożliwiły mu wykorzystywanie przerażonej, bezbronnej dziewczyny, która nie miała nikogo, kto by ją chronił. Już nadszedł czas, aby został pociągnięty do odpowiedzialności" - brzmi uzasadnienie pozwu cytowane przez brytyjskie media.
Prawnik Giuffre przekazał, że książę Yorku został oskarżony przez kobietę o wielokrotną napaść seksualną oraz celową przemoc emocjonalną. 38-latka domaga się odszkodowania "za naruszenie jej nietykalności cielesnej i celowe wywołanie rozstroju emocjonalnego".
W 2019 roku odnosząc się do sprawy książę Andrzej w rozmowie z BBC Newsnight stwierdził, że sytuacja opisywana przez Giuffre nigdy nie miała miejsca:
- Mogę absolutnie, kategorycznie powiedzieć, że to się nigdy nie zdarzyło - powiedział.
Telewizja ABC News poprosiła rzeczniczkę księcia Andrzeja o komentarz w tej sprawie. W odpowiedzi dziennikarze usłyszeli, że nie będzie ona komentowana.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA