Logo
  • DONALD
  • INSTAGRAM USUNIE FILTRY PROMUJĄCE OPERACJE PLASTYCZNE

Instagram usunie filtry promujące operacje plastyczne

24.10.2019, 08:45
[reklama]
W sierpniu
Instagram
udostępnił wszystkim użytkownikom narzędzie do kreowania własnych filtrów, z których do tej pory mogły korzystać tylko wybrane konta. W związku z tym liczba efektów dostępnych w aplikacji znacznie się zwiększyła.
Okazuje się jednak, że
w ramach troski o zdrowie psychiczne użytkowników
, firma Spark AR odpowiedzialna za tworzenie efektów dla Instagrama chce
w ciągu najbliższych tygodni usunąć wszystkie filtry imitujące efekty operacji plastycznych.
Pod lupę zostały wzięte między innymi filtry o nazwie "Plastica", "Beautiful Face" i "Fix Me". 
Decyzja o usunięciu niektórych filtrów z Instagrama związana jest z oskarżeniami o normalizację i promocję operacji plastycznych. Pojawiło się wiele głosów, że takie
filtry mogą zaburzać obraz własny i przyczyniać się do rozwoju dysmorfofobii.
"
Chcemy, aby efekty od Spark AR były doświadczeniem pozytywnym dla użytkowników.
Dlatego postanowiliśmy usunąć wszystkie efekty związane z chirurgią plastyczną z Instagram Effect Gallery i odroczyć zatwierdzenie nowych efektów związanych z chirurgią plastyczną. W tej chwili nie jesteśmy w stanie podać dokładnego terminu wprowadzenia nowej polityki, ale będziemy dzielić się informacjami o aktualizacjach tak szybko, jak to możliwe" - napisała firma SparkAR w oświadczeniu.
[reklama]
Jest to kolejny krok Instagrama, który ma chronić zdrowie psychiczne użytkowników. W maju rozpoczęto testy ukrywania liczby polubień. Użytkownicy Instagrama nadal widzieli sumę reakcji i wyświetleń pod swoimi zdjęciami oraz nagraniami, ale nie mieli dostępu do analogicznych danych od innych. Program został zainicjowany w Kanadzie, Australii, Brazylii, Irlandię, Japonii, Nowej Zelandii i we Włoszech.
Oprócz tego niedawno Instagram wprowadził nowe zasady dotyczące promowania produktów odchudzających czy zabiegów kosmetycznych. Wszystko w związku ze znaczną ilością postów reklamujących chirurgię plastyczną, które nie były publikowane przez certyfikowanych chirurgów plastycznych.
Według Spark AR, w ciągu ostatniego roku ponad miliard osób użyło filtrów do zmiany twarzy w mediach społecznościowych.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA