Logo
  • DONALD
  • DONALD TRUMP PO ZWYCIĘSTWIE W NEW HAMPSHIRE: JEŚLI NIE WYGRAM WYBORÓW, TEN KRAJ BĘDZIE SKOŃCZONY 

Donald Trump po zwycięstwie w New Hampshire: jeśli nie wygram wyborów, ten kraj będzie skończony 

24.01.2024, 08:30
fot. East News
We wtorek w
New Hampshire
odbyły się drugie republikańskie prawybory, które ponownie wygrał
Donald Trump
. Podczas swojego przemówienia krytykował swoją konkurentkę, straszył również, że jeśli nie wygra wyborów prezydenckich Ameryka będzie "skończona".
Po podliczeniu 91% głosów w New Hampshire Donald Trump utrzymuje kilkunastoprocentową przewagę nad swoją konkurentką
Nikki Haley
. Na byłego prezydenta oddano 54,6% głosów, a na byłą ambasadorkę USA przy ONZ - 43,1%. To przewaga wciąż wyraźna, choć nieco mniejsza niż wskazywały sondaże. 
Nikki Haley pogratulowała zwycięstwaa Trumpowi i zapewniła, że mimo przegranej
nie zamierza wycofywać się z prawyborów
. Wcześniej podczas wieców obiecywała też, że nie zgodzi się wejść do administracji Trumpa i nie będzie jego wiceprezydentem, o czym nieoficjalnie mówiono w mediach.
- Wszyscy słyszeliście gadaninę wśród ludzi z klasy politycznej, którzy prześcigają się w wyrokowaniu, że ten wyścig jest zakończony. Mam dla was wiadomość: ten wyścig jest daleki od zakończenia. Wciąż zostały dziesiątki stanów - mówiła. - 
Z Donaldem Trumpem mamy jeden wybuch chaosu po drugim
: ta sprawa sądowa, ta kontrowersja, ten tweet, ten moment sklerozy. Nie można naprawić chaosu Joe Bidena republikańskim chaosem.
Decyzja Haley o dalszej walce w prawyborach wyraźnie rozczarowała Donalda Trumpa.
-  Mogę tu wyjść i powiedzieć wszystkim: o, dziękuję za zwycięstwo, to wspaniałe. Albo mogę wyjść i powiedzieć: kim do cholery była ta oszustka, która wyszła na scenę przede mną i jak gdyby ogłosiła zwycięstwo? Ona tak naprawdę bardzo słabo się spisała. A musiała wygrać. Jak może zachowywać się, jakby odniosła zwycięstwo, podczas gdy miała bardzo zły wieczór, bardzo zły wieczór. Ron był na drugim miejscu i zrezygnował. Ona była trzecia i wciąż się tu pałęta - mówił.
Krytykował również
Joe Bidena
oraz jego administrację, która chce "zniszczyć Amerykę".
- Czy to są głupi ludzie? Nie sądzę. Bo nikt nie potrafi tak dobrze oszukiwać, jeśli jest głupi. Czy oni nienawidzą naszego kraju? - mówił, zaznaczając, że musi wygrać wybory.
- Jeśli nie wygramy, myślę, że nasz kraj będzie skończony.
Kolejne republikańskie prawybory odbędą się 8 lutego w 
Nevadzie
, 24 lutego w P
ołudniowej Karolinie
, skąd pochodzi Haley. Jak jednak wskazują sondaże, mimo dwukrotnej kadencji jako gubernator stanu, Haley nie może być pewna zwycięstwa. Jak pisze Politico, "elektorat Karoliny Południowej jest znacznie bardziej konserwatywny - to typ wyborców, wśród których Trump dominował w dwóch pierwszych prawyborach. To elektorat odmienny od umiarkowanych i niezależnych wyborców z wykształceniem wyższym, którzy tworzyli elektorat Haley w New Hampshire".
 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA