Logo
  • DONALD
  • PO "SUPERWTORKU" I ZWYCIĘSTWACH TRUMPA NIKKI HALEY ZWYCZAJNIE ZREZYGNOWAŁA Z WYŚCIGU O BIAŁY DOM

Po "superwtorku" i zwycięstwach Trumpa Nikki Haley zwyczajnie zrezygnowała z wyścigu o Biały Dom

06.03.2024, 17:45
fot. East News
Po serii kolejnych prawyborów wygranych przez Donalda Trumpa w ramach "superwtorku" jego ostatnia konkurentka
Nikki Haley
ogłosiła, że wycofuje się z dalszego wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. To oznacza, że republikańska nominacja przypadnie
Donaldowi Trumpowi
i to on zmierzy się z Joe Bidenem w listopadowych wyborach.
Wczoraj w kalendarzu prawyborów przypadał
"superwtorek"
czyli dzień, w którym głosowania odbywają się w największej liczbie stanów.  Donald Trump wygrał w 14 z 15 stanów, Haley pokonała go jedynie w Vermont. Spodziewano się więc, że w związku z tym wycofa się z dalszej walki o republikańską nominację.
Swoją decyzję była ambasador USA przy ONZ ogłosiła podczas przemówienia wygłoszonego z siedziby swojego sztabu w Kiawah Island w Karolinie Południowej.
- Nadszedł czas, aby zawiesić moją kampanię. Powiedziałam, że chcę, aby głos Amerykanów został usłyszany. Zrobiłam to. Niczego nie żałuję. 
Pogratulowała Trumpowi, ale nie udzieliła mu poparcia. 
- Teraz to do Donalda Trumpa należy pozyskanie głosów tych osób w naszej partii i poza nią, którzy go nie wspierali - powiedziała.
W praktyce rezygnacja Haley oznacza, że Trump nie ma już kontrkandydatów w partii i to on latem otrzyma oficjalną nominację Republikanów podczas konwencji w Milwaukee. Trump zmierzy się z
Joe Bidenem
, który również wygrał prawie wszystkie wtorkowe prawybory. Prezydent USA przegrał jedynie w Samoa, co było dużą niespodzianką. Pokonał go szerzej nieznany inwestor Jason Palmer.
Sam Trump w mediach społecznościowych skrytykował Nikki Haley w swoim serwisie społecznościowym. Zasugerował, że wybory w Vermont wygrała dzięki "radykalnym lewicowym demokratom". 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Nikki Haley on Twitter: "I end my campaign with the same words I began it from the Book of Joshua. I direct them to all Americans, but especially to so many of the women and girls out there who put their faith in our campaign.Be strong and courageous. Do not be afraid. Do not be discouraged. For God... pic.twitter.com/XAwgOGzKdy / Twitter"https://x.com/NikkiHaley/status/1765404983451697340?s=20
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA