Logo
  • DONALD
  • KATAR: ZNANY DZIENNIKARZ SPORTOWY Z USA ZASŁABŁ NAGLE I ZMARŁ NA MECZU, BRAT NIE WIERZY W NATURALNĄ ŚMIERĆ

Katar: znany dziennikarz sportowy z USA zasłabł nagle i zmarł na meczu, brat nie wierzy w naturalną śmierć

10.12.2022, 11:30
Wczoraj wieczorem media obiegła informacja o
śmierci amerykańskiego dziennikarza sportowego Granta Wahla.
Mężczyzna zasłabł w trakcie drugiej połowy meczu
Argentyna - Holandia
rozgrywanego w ramach mundialu w Katarze.
Grant Wahl na mundialu w Katarze został uhonorowany przez FIFA i międzynarodową federację prasy sportowej za relacjonowanie co najmniej ośmiu turniejów o mistrzostwo świata. O 48-letnim dziennikarzu zrobiło się głośno po tym, jak został
zatrzymany
przed wejściem na stadion w Katarze w związku
z koszulką z nadrukiem tęczy
. Po 30 minutach od zatrzymania amerykański dziennikarz został wypuszczony i przeproszony przez delegata FIFA obecnego na meczu.
W związku z tym pojawiły się spekulacje, czy dziennikarz zmarł z przyczyn naturalnych, czy być może ktoś się do tego przyczynił. Tę drugą wersję podaje
brat
dziennikarza:
- Jestem gejem, to dlatego mój brat chciał wejść na stadion w koszulce z tęczą. Mój brat był zdrowy. Mówił mi, że po tym zdarzeniu otrzymywał pogróżki. Nie sądzę, że umarł,
uważam, że go zabili
- uważa zrozpaczony Eric Wahl.
Grant Wahl miał w ostatnim czasie
narzekać na swoje zdrowie:
"Organizm w końcu odmówił mi posłuszeństwa. To efekt trzech tygodni z małą ilością snu, dużą ilością stresu oraz pracy. Przeziębienie, które dręczyło mnie od 10 dni, zamieniło się w coś poważniejszego, czułem większe ciśnienie i dyskomfort w klatce piersiowej" - pisał.
"Nie miałem COVID-u, a testuję się tutaj regularnie, ale pojechałem do kliniki w głównym centrum prasowy i powiedzieli mi, że najprawdopodobniej mam zapalenie oskrzeli.
Dostałem antybiotyk, syrop na duży kaszel i czuję się lepiej, ale wciąż daleko do ideału
" - tłumaczył Wahl.
Argentyński dziennikarz Lucas Bertellotti, który widział, jak Wahl zasłabł potwierdził, że
pomoc medyczna dla dziennikarza przybyła szybko:
"Reanimują dziennikarza, który zasłabł w drugiej połowie dogrywki. Jest 30 metrów ode mnie, a ci, którzy są bliżej, łapią się za głowy. Nie wygląda to dobrze, lekarze są tu już dziesięć minut i dalej wykonują swoją pracę" - pisał Bertellotti na Twitterze w trakcie spotkania”.
"Powiedziałbym, że procedura ratunkowa zadziałała w sposób właściwy. Ratownicy dotarli na miejsce szybko, próbowali go reanimować, robili wszystko, co mogli. Obszar akcji ratunkowej był zasłonięty, ale jeden z ratowników trzymał serum, co dało mi do zrozumienia, że w tamtym momencie Wahl jeszcze żył" - napisał Argentyńczyk.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA