Logo
  • DONALD
  • PAWEŁ KUKIZ GROZI RZĄDOWI BUNTEM: JAK NIE BĘDĄ UCHWALAĆ MOICH USTAW, TO BĘDĄ PRZEDTERMINOWE WYBORY

Paweł Kukiz grozi rządowi buntem: jak nie będą uchwalać moich ustaw, to będą przedterminowe wybory

01.09.2021, 08:30
Paweł Kukiz
był gościem Radia Wrocław. Polityk został zapytany o
współpracę z Prawem i Sprawiedliwością
. Przyznał, że dzięki współpracy z koalicją rządzącą jest szansa na to, by zrealizować postulaty jego ugrupowania. Na najbliższym posiedzeniu pod głosowanie Sejmu ma zostać poddana ustawa antykorupcyjna.
Kukiz przyznał, że w sytuacji, kiedy nie pobiera subwencji dla partii politycznych, nie ma szans na zbudowanie struktur partyjnych. Dlatego też zdecydował się na współpracę z PiS:
- Po raz pierwszy zdarzyła się od 6 lat sytuacja taka, że dzięki tej arytmetyce sejmowej istnieje szansa na zrealizowanie, choć w części tych proobywatelskich postulatów, z którymi od 2015 roku idziemy od początku do końca. Po to poszedłem w politykę. Mam w tej chwili szansę wykorzystania tej sytuacji. I zrobię to, za wszelką cenę. A
jak nie będą uchwalać moich ustaw, no to po prostu będą przedterminowe wybory i tyle
- podkreślił Kukiz.


- Bo ja chciałem powiedzieć, że
ta współpraca polega tylko i wyłącznie na wzajemnym uchwalaniu, czy pomocy przy uchwalaniu ustaw
. I wbrew tym wszystkim doniesieniom, tym kłamstwom, ja już nie będą tych, ich trudno nazywać dziennikarzami, tych ludzi wymieniał z nazwiska. Zarzuty takie, że ktoś mnie kupił stanowiskiem czy pieniędzmi, spółką, są po prostu bandyckie. Tym bardziej że nie są poparte żadnymi dowodami. Za chwileczkę będzie rekonstrukcja rządu i proszę patrzeć, czy jest tam Kukiz, jego rodzina, czy rodzina posła Sachajki, czy posła Żuka - dodał.
Paweł Kukiz został także zapytany, dlaczego PiS chce, by jego ustawy były wprowadzone w życie dopiero w następnej kadencji. Polityk jednak nie potrafił odpowiedzieć:
- To już trzeba zapytać Prawa i Sprawiedliwości. To jest podstawowa sprawa. Trzeba zapytać też opozycji, dlaczego nie walczy o te ustawy, nie pomaga mi we wprowadzeniu tych ustaw. Z perspektywy 60-latka, to dwa lata to jest naprawdę bardzo krótki okres - powiedział.
-
W polityce nie liczy się tylko dzień dzisiejszy. Trzeba patrzeć do przodu.
To są zmiany systemowe, które ograniczają możliwości ograbiania państwa polskiego przez wszelkiej maści partie polityczne - podsumował Kukiz.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA