Logo
  • DONALD
  • W TATRACH TRWA AKCJA: POZBIERAJ ŚMIECI ZE SZLAKU, A DOSTANIESZ KAWĘ W SCHRONISKU GRATIS

W Tatrach trwa akcja: pozbieraj śmieci ze szlaku, a dostaniesz kawę w schronisku gratis

15.06.2020, 06:15
Schronisko Głodówka
znajdujące się w
Tatrach
, zorganizowało akcję, w ramach której osoby
zbierające śmieci
podczas wędrówek po szlakach nagradzane są
kawą serwowaną w schronisku
. Oprócz tego schronisko oferuje "
wejście na niedostępny zazwyczaj taras widokowy w Schronisko Pttk Morskie Oko
".
- Głodówka wspiera sprzątanie szlaków w trakcie wędrówek i nagradza pyszną kawą z widokiem na Tatry. Chcemy wspierać i promować właściwe postawy w trakcie poruszania się po terenie TPN poprzez zaangażowanie odwiedzających w akcję sprzątania szlaków - mówi Weronika Lis, wolontariuszka Głodówki.
-
Zależy nam, by troska o czystość parku była elementem każdej standardowej wycieczki w góry,
a nie realizowana jedynie w ramach dorocznej akcji “Czyste Tatry”. Zdajemy sobie sprawę, że jest to szczególnie ważne, gdy sporo uwagi jest poświęcone problemowi epidemii - dodaje.
Schronisko dla osób sprzątających zapewnia
darmowy parking, worki i rękawiczki do sprzątania
:
"Zapewniamy darmowy parking dla osób sprzątających, woreczki i rękawiczki ochronne oraz nagrody dla ambitniejszych uczestników w schronisku Głodówka. ZASADY AKCJI:  odbierz ze Schronisko Głodówka pakiet dla osób sprzątających Tatry. Spacerując przez TPN zabierz ze sobą śmieci znalezione na drodze. Zrób sobie zdjęcie gdy zbierasz śmieci i dajesz dobry przykład innym. Oznacz nas wrzucając zdjęcie i przynieś śmieci do Głodówki, Morskiego Oka lub Wiktorówek w specjalnym opakowaniu. Za każdą torebkę śmieci lub wyjątkowo ciekawy okaz śmiecia czeka na Was pyszna kawa w Schronisko Głodówka z widokiem na najpiękniejszą panoramę Tatr i wejście na niedostępny zazwyczaj taras widokowy w Schronisko Pttk Morskie Oko. Daj znać o swojej wizycie w Głodówce i Morskim Oku na Facebooku oznaczając nas w poście” - napisano na stronie schroniska.
Głodówka ma w planach także
wprowadzenie innych nagród, oraz zaangażowanie w akcję innych schronisk
:
"Planujemy dodać też inne nagrody jak zjazd tyrolką czy wynajem rowerów aby zjechać ze schroniska widokową trasą w dół do parkingów przy wejściach do TPN na Morskie Oko, Pięć Stawów i Polanę Rusinową.
Pragniemy zaangażować do akcji inne schroniska
i organizacje turystyczne tworząc portal www.ludzie-gor.pl i organizując w nagrodę "Zlot Ludzi Gór" w różnych schroniskach oraz
tworząc "Kartę Ludzi Gór" ze zniżkami i specjalnymi atrakcjami
” - napisano na Facebooku.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj, dlaczego warto: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA