Logo
  • DONALD
  • DZIK WSZEDŁ NA TEREN RZESZOWSKIEGO UNIWERSYTETU, ZWIEDZIŁ, A POTEM JEDNAK WYBRAŁ LAS

Dzik wszedł na teren rzeszowskiego uniwersytetu, zwiedził, a potem jednak wybrał las

07.06.2023, 14:15
We wtorek rano na kampusie głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego pojawił się
młody dzik, który biegał po uczelnianych korytarzach
. Na nagraniach opublikowanych w internecie widać, jak nieproszony gość ucieka przed ochroniarzem, który chciał go wyprosić z budynku.
- Mamy dziś święto uczelni. Otrzymałem informację o tej sytuacji chwilę przed rozpoczęciem uroczystości, około 10:30 - przekazał rzecznik uczelni Maciej Ulita w rozmowie z Polsat News.
 
- Panowie próbowali skierować go w stronę drzwi, ponieważ od tej strony nie ma wyjścia. W końcu udało się wypuścić zwierzę na zewnątrz - powiedział Ulita.
Rzecznik dodał, że dzik trafił do budynku, w którym mieszczą się głównie
aule Kolegium Nauk Przyrodniczych
- Można powiedzieć, że prawie dobrze trafił  - podkreślił.
Rozmówca stacji wyjaśnił, że nikt ze studentów i pracowników uczelni nie odniósł obrażeń, a samo zwierzę również opuściło kampus całe i zdrowe. 
Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie asp. sztab. Magdalena Żuk wskazała, że funkcjonariusze nie podjęli interwencji, ponieważ nikt nie zgłosił tej sprawy na komendę.
Dziki znane są z tego, że pojawiają się wszędzie tam, gdzie akurat mają ochotę. Rok temu 39-letnia mieszkanka miasta Hagen w Nadrenii Północnej-Westfalii po powrocie do domu zastała w nim dużego ssaka. Zwierzę leżało sobie na kanapie w salonie.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA