Logo
  • DONALD
  • PATRON, UKRAIŃSKI PIES-SAPER, DOSTAŁ AWANS NA PSA DOBREJ WOLI ORGANIZACJI UNICEF

Patron, ukraiński pies-saper, dostał awans na Psa Dobrej Woli organizacji UNICEF

23.11.2022, 12:15
UNICEF Ukraina i słynny ukraiński pies-saper Patron zawarli memorandum o współpracy na rzecz poprawy zdrowia psychicznego dzieci oraz popularyzacji wiedzy o zagrożeniu minami. Ponadto
Patron otrzymał tytuł Psa Dobrej Woli
jako pierwszy pies na świecie. 
 
- W Ukrainie nie ma dziecka, które nie znałoby psa Patrona. Zdobył on zaufanie i serca wszystkich Ukraińców, a wraz z UNICEF Patron będzie działał na rzecz tak ważnych zagadnień jak bezpieczeństwo minowe i zdrowie psychiczne - stwierdził przewodniczący UNICEF Ukraina Murat Szachin.
Szachin podkreślił, że Patron potrafi zachęcić, współczuć czy pocieszyć dzięki swojemu poczuciu humoru. Psi saper "pomaga nie tylko dzieciom, ale i dorosłym
pokonać stres i poprawić nastrój
".
- Dzięki swoim właścicielom, Patron jak nikt inny wie wszystko o przedmiotach wybuchowych, o zaminowanych polach i terenach, stale angażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa minowego - dodał. 
 
Od początku wojny siły zbrojne Ukrainy chwalą się w mediach społecznościowych swoim psem rasy jack russell terrier, który zlokalizował już ponad 100 min. Patron nie jest zawodowym psem saperskim, a asystentem sapera Mychajła Iljewa z czernihowskiego oddziału ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
Amerykański Newsweek donosi, że Patron po każdym dniu służby dostaje solidny przysmak w postaci świeżego sera:
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA