Logo
  • DONALD
  • MARIUSZ "MAD MAX" KOLONKO POZWAŁ WYKOP.PL I ZAPOWIADA SIĘ CIEKAWY PROCES

Mariusz "Mad Max" Kolonko pozwał Wykop.pl i zapowiada się ciekawy proces

31.05.2022, 16:15
W serwisie Wykop.pl opublikowano krótką relację z rozprawy sądowej z
Mariuszem Maxem Kolonko
, która odbyła się 26 maja o godzinie 12. Samozwańczy prezydent "Stanów Zjednoczonych Polski" pozwał operatora portalu o
naruszenie praw autorskich oraz dóbr osobistych
i domaga się odszkodowania w wysokości
200 tysięcy złotych
.
"Na rozprawie
nie stawił się Mariusz Max Kolonko
, który uprzedził o tym na swoim profilu na Facebooku oraz Twitterze nie tylko swoich followersów, ale również Ministra Sprawiedliwości, wskazując jednocześnie na naruszenie 'konstytucyjnego prawa' do zdalnego uczestniczenia w rozprawach" - napisano w poście informacyjnym na stronie Wykopu.
 
Na rozprawę nie dotarł również pełnomocnik Kolonki z przyczyn na ten moment niewiadomych. Pojawił się jednak pracownik MaxTVGO w roli świadka, który stwierdził, że
użytkownicy internetu kopiują materiały dostępne w ramach serwisu Kolonki,
zamieszczają je w serwisach zewnętrznych, a następnie publikują linki w ramach Wykop.pl, przez co mogą powodować szkody właścicielowi wykradzionych treści. 
Prawnicy Wykopu wskazali, że roszczenia zgłoszone przez "prezydenta" nie zostały dostatecznie sprecyzowane: nie wyjaśniono, jakie konkretne naruszenie jest podstawą roszczenia oraz nie wskazano treści, które miałyby zostać usunięte z serwisu. 
Z kolei pracownik serwisu, który również wystąpił jako świadek, wyjaśnił, jak wygląda administrowanie internetowym serwisem społecznościowym i kiedy następuje moderacja treści. Podkreślił, że spółka nie bierze aktywnego udziału w wybieraniu treści czy linków do publikacji, operator serwisu nie posiada także faktycznej możliwości bieżącej weryfikacji treści zamieszczanych przez użytkowników. 
W sytuacji, gdy moderator otrzymuje skonkretyzowaną wiadomość o bezprawności danej treści, przeprowadza analizę i uniemożliwia dostęp do materiałów, które naruszają prawo. Świadek dodał, że w serwisie nie są przechowywane pliki wideo, gdyż nie ma możliwości dodania takiego pliku.
Kolejną rozprawę zaplanowano na 6 października, podczas której przesłuchany ma zostać Kolonko oraz pozwany, czyli Michał Białek.

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA