Logo
  • DONALD
  • UKRAIŃCY WOJSKOWI USPOKAJAJĄ, ŻE NIE BĘDZIE ATAKU Z BIAŁORUSI, MIĘDZY INNYMI DZIĘKI BOBROM

Ukraińcy wojskowi uspokajają, że nie będzie ataku z Białorusi, między innymi dzięki bobrom

16.01.2023, 09:15
Szef rówieńskiej obwodowej administracji wojskowej Witalij Kowal napisał na swoim Telegramie o przygotowaniach do obrony obwodu graniczącego od północy z Białorusią. Obszar Polesia, który przecina granicę, ma być
całkowicie zaminowany
. Okupantom nie sprzyja także przyroda. 
"Aktywnie budujemy obiekty inżynieryjne i fortyfikacyjne na północy. Rowy przeciwpancerne. W naszym regionie cały obwód graniczny jest zaminowany. Wszystkie 229 wspólnych kilometrów z Republiką Białorusi są tak wzmacniane, by wojska rosyjskie nie mogły przedostać się w głąb naszego regionu. Jeśli białoruskie władze dadzą im możliwość rozpoczęcia ofensywy" - poinformował Kowal.
Ponadto teren Polesia obfituje w
lasy i bagna
.
"Tylko szaleniec odważyłby się poleźć, jak to nazywamy, do tego poleskiego kotła. Północ obwodu rówieńskiego zamieni się w krwawe bagna, jeśli Rosja otworzy kolejny front od strony Białorusi" - podkreślił szef administracji.
Z kolei Serhij Chominski, rzecznik Wołyńskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w rozmowie z Reutersem wskazał, że w tym roku obronie granicy sprzyja ciepła zima i bobry.
Pogoda sprawiła, że wiele rzek wystąpiło z brzegów, a poziom wody dodatkowo podwyższają
bobrze tamy
.
- Zwykle ludzie niszczą tamy budowane przez bobry. W tym roku, z powodu wojny, nikt ich jednak nie ruszał, więc teraz wszędzie jest woda - przyznał.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA