Logo
  • DONALD
  • MONIKA HORNA-CIEŚLAK NOWYM RZECZNIKIEM PRAW DZIECKA

Monika Horna-Cieślak nowym Rzecznikiem Praw Dziecka

28.11.2023, 13:45
14 grudnia upływa kadencja obecnego
Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka
. Zajmuje to stanowisko od 2018 roku. Zasłynął m.in. wystąpieniem Pawlaka w koszulce z wizerunkiem płodu w sercu - popularną grafiką, która pojawiła się na billboardach w ramach kampanii antyaborcyjnej. Popularność zdobyło także stwierdzenie, że
edukatorzy seksualni wychwytują dzieci
rozchwiane i
podają im tabletki na zmianę płci:
- Edukatorzy seksualni wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane i podają mu jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć. Bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy - mówił Pawlak.
Co więcej, Rzecznik Praw Dziecka złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Pawlak powołał się w nim na artykuł
Tygodnika Solidarność
, w którym przedstawiono przypadki, osób niepełnoletnich, które miały być informowane na "internetowych czatach dla transaktywistów" o nielegalnych sposobach zdobycia środków pomagających zmienić płeć.
Pisaliśmy o tym tutaj:
Dziś Sejm wybrał
nową Rzeczniczkę Praw Dziecka
. Została nią prawniczka i działaczka społeczna
Monika Horna-Cieślak.
Wczoraj jej kandydaturę zarekomendowały posłom komisje edukacji, nauki i młodzieży oraz sprawiedliwości i praw człowieka. Dziś podczas głosowania w Sejmie za kandydaturą Horny-Cieślak było
246 posłów,
przeciw 195. Wstrzymały się trzy osoby.
Horna-Cieślak od lat udziela pomocy prawnej osobom młodym, doświadczającym przemocy psychicznej, fizycznej oraz seksualnej. Podejmuje zarówno działania legislacyjne, szkoleniowe, jak i koordynuje projekty edukacyjne. Jest członkinią Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, przewodniczącą Sekcji Praw Dziecka oraz członkinią Komisji ds. współpracy z sądami przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Oprócz tego nowa Rzeczniczka Praw Dziecka można pochwalić się przygotowaniem programu HELP Rady Europy i aktów prawnych takich jak ustawa o ochronie małoletnich, czyli tzw. ustawa Kamilka z Częstochowy, oraz ustawy zwiększającej dostęp do psychologa osobom młodym bez zgody opiekuna prawnego, które współtworzyła z młodzieżą.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA