Logo
  • DONALD
  • WŁOCHY: JOGA ZE SZCZENIACZKAMI ZAKAZANA Z TROSKI O WŁAŚCIWE TRAKTOWANIE MALUCHÓW

Włochy: joga ze szczeniaczkami zakazana z troski o właściwe traktowanie maluchów

04.05.2024, 08:46
fot. Youtube
Włoski resort zdrowia zakazał organizowania zajęć sportowych z
udziałem szczeniaków
w obliczu rosnącej mody na tzw. puppy yogę. Ministerstwo obawia się, że szczenięta mogą być wykorzystywane i maltretowane.
Giovanni Leonardi, szef departamentu One Health we włoskim ministerstwie zdrowia, poinformował we wtorek, że wykorzystywanie psów podczas ćwiczeń podlega włoskiej ustawie o Animal-Assisted Therapy, czyli interwencjach, w których zwierzę stanowi integralny element procesu leczniczego człowieka. Oznacza to, że w celu ochrony zdrowia i dobrostanu zwierząt, w sesjach jogi mogą uczestniczyć
wyłącznie dorosłe psy
.
Decyzja zapadła po dochodzeniu przeprowadzonym w marcu przez dziennikarzy włoskiego programu informacyjnego Striscia la Notizia. Zarzucili w nim, że w niektórych ośrodkach jogi szczenięta były źle traktowane i trzymane w kojcach pomiędzy sesjami. Po emisji programu Krajowa Liga Obrony Psów złożyła skargę do włoskiego ministerstwa zdrowia. 
Rzecznik włoskiego ministerstwa zdrowia poinformował CNN, że nie ma żadnej podstawy prawnej pozwalającej na złożenie odwołania od decyzji.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA