Logo
  • DONALD
  • RZĄD ZA ZAKAZEM "WYŚCIGÓW CIĘŻARÓWEK", NIE BĘDĄ MOGŁY SIĘ JUŻ NAWZAJEM WYPRZEDZAĆ

Rząd za zakazem "wyścigów ciężarówek", nie będą mogły się już nawzajem wyprzedzać

18.05.2023, 12:00
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że w środę rząd przyjął projekt ustawy, który
zakazuje wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki
na drogach szybkiego ruchu. 
Adamczyk podkreślił, że "wyścig słoni", to sytuacja bardzo niebezpieczna. Jak dodał, celem tych działań jest upłynnienie ruchu na drogach szybkiego ruchu i zmniejszenie zagrożenia. 
Przyjęto również przepisy dotyczące
samochodów rajdowych.
Kierowcami takich pojazdów muszą być licencjonowani piloci, którzy będą mogli poruszać się między odcinkami rajdu po drogach publicznych. Auta muszą być wyposażone w specjalne tablice rejestracyjne.
To nie koniec zmian. Rząd przyjął projekt ustawy o
zniesieniu opłat za autostrady
zarządzane przez państwo. Adamczyk wyjaśnił, że celem projektu jest zaniechanie poboru opłat za przejazd autostradą od pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony na odcinkach autostrad płatnych zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. 
Wymienił przy tym odcinki: A2 Stryków - Konin oraz A4 Wrocław - Sośnica. Przejazd państwowymi autostradami dla samochodów osobowych ma być bezpłatny od lipca.
- Znosimy opłaty za przejazd samochodami osobowymi na autostradach państwowych. Będziemy dążyć do takiego rozwiązania także na tych odcinkach, którymi zarządzają prywatni koncesjonariusze –powiedział minister w Programie Pierwszym Polskiego Radia.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA