Logo
  • DONALD
  • UK: PRZEZ BRAK RZEŹNIKÓW TYSIĄCE ŚWIŃ JEST ZABIJANYCH I WYRZUCANYCH JAKO ŚMIECI

UK: przez brak rzeźników tysiące świń jest zabijanych i wyrzucanych jako śmieci

16.10.2021, 08:50
Wielka Brytania
w związku z
brexitem i pandemią
zmaga się z
brakiem kierowców ciężarówek
, co przekłada się na opóźnienia w dostawach towarów i braki na półkach sklepowych. Co więcej, na stacjach benzynowych brakuje także paliwa.
Okazuje się jednak, że to nie koniec kłopotów Brytyjczyków. Stowarzyszenie hodowców świń NPA poinformowało, że na Wyspach dramatycznie
brakuje rzeźników.
W związku z tym w ostatnim czasie
6 tys. zdrowych, przeznaczonych do uboju świń
zabito i wyrzucono w gospodarstwach rolnych w Anglii.
Lizzie Wilson z kierownictwa stowarzyszenia w rozmowie z telewizją Sky News stwierdziła, że hodowcy są "zdruzgotani" i spełnia się "najgorszy scenariusz".


- Rzeźnie nie są w stanie dokonywać uboju tylu świń, co zwykle, więc musiały zmniejszyć swoją przepustowość o ok. 25 proc. w ciągu ostatnich 11 tygodni, co oznacza, że hodowcy nie mogą wysłać tych świń do ubojni i muszą je pomieścić w gospodarstwie. Hodowla świń jest ciągłym biznesem, który nie może być po prostu wyłączony. Hodowcy wdrożyli wszystkie plany awaryjne, znaleźli tymczasowe pomieszczenia dla świń, są one ścieśnione, zrobili wszystko, co możliwe, ale teraz jest coraz mniej opcji - mówiła Wilson.
NPA kilkanaście dni temu ostrzegała, że z powodu braku rzeźników w najgorszym przypadku zabitych i wyrzuconych może zostać nawet 150 tys. świń.
Stowarzyszenie wzywa brytyjski rząd do wprowadzenia tymczasowych 12-miesięcznych wiz dla zagranicznych pracowników rzeźni i zakładów przetwórstwa.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA