Logo
  • DONALD
  • UK: PRZEZ BRAK RZEŹNIKÓW TYSIĄCE ŚWIŃ JEST ZABIJANYCH I WYRZUCANYCH JAKO ŚMIECI

UK: przez brak rzeźników tysiące świń jest zabijanych i wyrzucanych jako śmieci

16.10.2021, 08:50
Wielka Brytania
w związku z
brexitem i pandemią
zmaga się z
brakiem kierowców ciężarówek
, co przekłada się na opóźnienia w dostawach towarów i braki na półkach sklepowych. Co więcej, na stacjach benzynowych brakuje także paliwa.
Okazuje się jednak, że to nie koniec kłopotów Brytyjczyków. Stowarzyszenie hodowców świń NPA poinformowało, że na Wyspach dramatycznie
brakuje rzeźników.
W związku z tym w ostatnim czasie
6 tys. zdrowych, przeznaczonych do uboju świń
zabito i wyrzucono w gospodarstwach rolnych w Anglii.
Lizzie Wilson z kierownictwa stowarzyszenia w rozmowie z telewizją Sky News stwierdziła, że hodowcy są "zdruzgotani" i spełnia się "najgorszy scenariusz".


- Rzeźnie nie są w stanie dokonywać uboju tylu świń, co zwykle, więc musiały zmniejszyć swoją przepustowość o ok. 25 proc. w ciągu ostatnich 11 tygodni, co oznacza, że hodowcy nie mogą wysłać tych świń do ubojni i muszą je pomieścić w gospodarstwie. Hodowla świń jest ciągłym biznesem, który nie może być po prostu wyłączony. Hodowcy wdrożyli wszystkie plany awaryjne, znaleźli tymczasowe pomieszczenia dla świń, są one ścieśnione, zrobili wszystko, co możliwe, ale teraz jest coraz mniej opcji - mówiła Wilson.
NPA kilkanaście dni temu ostrzegała, że z powodu braku rzeźników w najgorszym przypadku zabitych i wyrzuconych może zostać nawet 150 tys. świń.
Stowarzyszenie wzywa brytyjski rząd do wprowadzenia tymczasowych 12-miesięcznych wiz dla zagranicznych pracowników rzeźni i zakładów przetwórstwa.
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, co za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA