Logo
  • DONALD
  • RESPIRATOR TO NIE JEST MASKA TLENOWA: ZOBACZ, CO OZNACZA "BYCIE PODŁĄCZONYM"

Respirator to nie jest maska tlenowa: zobacz, co oznacza "bycie podłączonym"

25.08.2020, 17:07
fot. East News
W anglojęzycznym internecie popularność zdobywa wpis o tym, co naprawdę oznacza znalezienie się pod respiratorem. Jedna z internautek postanowiła go przetłumaczyć.
"Ten tekst jest tłumaczeniem z angielskiego i został pierwotnie udostępniony przez kogoś z USA. Być może procedury w Polsce wyglądają trochę inaczej w kilku szczegółach, ale to bez znaczenia, bo i tak to jest sytuacja nie do pozazdroszczenia" - czytamy.
W przeciętnym wyobrażeniu respirator wygląda tak jak maska tlenowa. Niestety, w rzeczywistości mamy do czynienia z bolesnym procesem intubacji.
"NIE jest to maska tlenowa nakładana na usta, gdy pacjent wygodnie leży i czyta czasopisma. Wentylacja dla Covid-19 to bolesna intubacja, która schodzi do gardła i pozostaje tam, dopóki nie przeżyjesz lub nie umrzesz".
"Odbywa się to w znieczuleniu przez 2–3 tygodnie bez ruchu, często do góry nogami, z rurką wkładaną od ust do tchawicy i pozwala oddychać w rytm pracy płuc. Pacjent nie może mówić, jeść, ani robić niczego w naturalny sposób - maszyna utrzymuje cię przy życiu".
"Dyskomfort i odczuwany przez nich i ból sprawiają, że lekarze muszą podawać pacjentom środki uspokajające i przeciwbólowe, aby zapewnić tolerancję rurki tak długo, muszą pozostawać pod sztuczną wentylacją, a nierzadko wprowadza się ich w śpiączkę farmakologiczną".
"Po 20 dniach od tego zabiegu młody pacjent traci 40% masy mięśniowej i doznaje urazu jamy ustnej lub strun głosowych, a także możliwych powikłań płucnych lub serca".
"Z tego powodu ludzie starsi lub już słabi mogą nie przetrwać tego leczenia i umrzeć. Wszyscy płyniemy tą samą łodzią ... więc bądźmy odpowiedzialni, chyba że bardzo chcemy skorzystać z okazji, by tu dotrzeć. To NIE jest grypa".
Cały wpis do przeczytania tu:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=942389976267644&set=a.266851363821512&type=3&theaterhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=942389976267644&set=a.266851363821512&type=3&theater
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA