Logo
  • DONALD
  • BRAZYLIA: POLICJA ZROBIŁA NALOT NA REZYDENCJĘ BYŁEGO PREZYDENTA BOLSONARO, W TLE AFERA SZCZEPIONKOWA

Brazylia: policja zrobiła nalot na rezydencję byłego prezydenta Bolsonaro, w tle afera szczepionkowa

03.05.2023, 16:30
Były prezydent Brazylii Jair Bolsonaro potwierdził, że w środę
policja przeszukała jego dom w ramach śledztwa dotyczącego sfałszowania kart szczepień
. Politykowi zarzuca się, że wprowadził fałszywe dane dotyczące szczepienia na COVID-19 do krajowego systemu opieki zdrowotnej.
Dzięki fałszerstwu Bolsonaro oraz członkowie jego rodziny mieli wjechać do Stanów Zjednoczonych w trakcie obostrzeń. Nieprawdziwe dane miały zostać wprowadzone w okresie między listopadem 2021 roku a grudniem 2022 roku. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. 
Biuro prasowe policji federalnej oświadczyło, że funkcjonariusze przeprowadzili 16 przeszukań i aresztowali 6 osób w Rio de Janeiro w związku ze sprawą. Wiadomo, że mundurowi dokonali aresztowań osobistych asystentów Bolsonaro w czasie, gdy był on prezydentem - Mauro Cida i Maxa Guilherme. 
"Ufamy, że wszelkie wątpliwości wymiaru sprawiedliwości zostaną wyjaśnione i zostanie udowodnione, że Bolsonaro nie zrobił nic nielegalnego" - napisał na Twitterze lider partii Partido Liberal Valdemar Costa Neto.
Bolsonaro wielokrotnie bagatelizował zagrożenia związane z pandemią i wielokrotnie deklarował, że nie zamierza się szczepić przeciwko COVID-19. Po dzisiejszym nalocie policji powiedział, że był "zaskoczony" przeszukaniem i powtórzył, że
nigdy się nie szczepił
.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA