Logo
  • DONALD
  • WŁOCHY: OD DZIŚ OBOWIĄZUJE SUPER GREEN PASS, OBOSTRZENIA NIE DOTYCZĄ TYLKO OSÓB ZASZCZEPIONYCH

Włochy: od dziś obowiązuje Super Green Pass, obostrzenia nie dotyczą tylko osób zaszczepionych

06.12.2021, 10:30
fot. East News
We Włoszech wchodzi w życie
przepustka covidowa Super Green Pass
, a wraz z nią
lista nowych, rygorystycznych obostrzeń
. "Super" wersja Green Pass to nic innego, jak zielona przepustka dla osób, które są zaszczepione lub w ciągu 6 miesięcy chorowały na Covid-19. Do uzyskania "przepustki" nie kwalifikują się osoby, które wykonują jedynie test na Covid-19.
Z Super Green Passem Włosi będą mogli wejść do teatru, kina, baru, dyskoteki czy na imprezy sportowe. Jednocześnie do tych miejsc nie będzie można wejść na podstawie negatywnego testu obecność koronawirusa. Ograniczenia nie będą dotyczyć sklepów spożywczych i supermarketów.
Oprócz tego nową przepustkę trzeba będzie
okazać, wsiadając do autobusu, czy pociągu
i przy wejściu do hotelu.
Jeśli chodzi o stoki narciarskie, to tutaj uregulowania są związane z liczbą zakażeń w danym regionie. W strefach o kolorze żółtym i białym narciarzom wystarczą przepustki Green Pass, ale jeśli stoki będą leżały w czerwonej strefie, skorzystają z nich tylko ci zaszczepieni.
Warto przypomnieć, że od
15 października
we Włoszech obowiązują przepisy, zgodnie z którymi
wszyscy zatrudnieni muszą legitymować się certyfikatem covidowym w miejscach pracy
.
Według danych z 5 grudnia pierwszą dawką szczepionki we Włoszech zaszczepiło się już 87,70 procent Włochów powyżej 12. roku życia, obie dawki przyjęło zaś 84,75 procent. Dawkę przypominającą otrzymało 40,93 procent.
Najchętniej szczepią się mieszkańcy Lombardii. 79,5 procent z nich ma już za sobą obie dawki. Z kolei najmniejszym zainteresowaniem szczepienia cieszą się w dwóch najbiedniejszych i najgorzej rozwiniętych regionów kraju, leżących na południu: Sycylii (69,4 procent) oraz Kalabrii (70 procent).
Zobacz też:
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA