Logo
  • DONALD
  • PREZYDENT DUDA NIEZWYKLE PRZYPADŁ DO GUSTU PRZYSZŁEJ PREMIER WŁOCH, PRZEDSTAWIŁ SIĘ JAKO "ANDRZEJ, MĘŻCZYZNA, OJCIEC, KATOLIK"

Prezydent Duda niezwykle przypadł do gustu przyszłej premier Włoch, przedstawił się jako "Andrzej, mężczyzna, ojciec, katolik"

21.10.2022, 06:00
Andrzej Duda
odwiedził w tym tygodniu 
Włochy
, gdzie spotkał się m.in. z prezydentem Sergio Mattarellą oraz wziął udział w World Food Forum. Udzielił również
wywiadu włoskiej telewizji
, a jego występ bardzo spodobał się
Giorgii Meloni
, przyszłej premier kraju.
Wywiad prezydenta stacja RAI 2 wyemitowała we wtorek wieczorem. W rozmowie z dziennikarzami mówił m.in., że nowy rząd, na którego czele ma stanąć Meloni, ma "podobny profil ideowy" do polskiego rządu.
- My też jesteśmy ludźmi wierzącymi, my też system wartości chrześcijańskich, katolickich uważamy za ważny, my też bardzo mocno stawiamy na rodzinę - mówił Duda, chwaląc m.in. program 500 plus. - To właśnie dlatego ja po raz drugi wygrałem wybory prezydenckie w 2020 roku, mimo wszystkich trudności, mimo pandemii, mimo cierpienia. 
- To, co mówi w swoich wystąpieniach pani Giorgia Meloni, przyszła premier Włoch, co można przeczytać również w jej założeniach programowych,
jest bardzo zbieżne z naszym spojrzeniem, z moim spojrzeniem na świat
- dodał.
Następnie, już po włosku, sparafrazował słowa samej Meloni, mówiąc: "Jestem Andrzej, jestem mężczyzną, jestem ojcem, jestem katolikiem".
Do wywiadu Dudy we włoskiej telewizji Giorgia Meloni odniosła się na Twitterze.
"Dziękuję prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie
 za słowa uznania wyrażone pod moim adresem
. Także ja jestem przekonana, że Włochy i Polska mogą i powinny umocnić współpracę, by razem bronić naszych wspólnych wartości i europejskiego bezpieczeństwa" - napisała.
Nowy włoski parlament rozpoczął prace w zeszły czwartek. Nowy rząd, na czele z Giorgią Meloni, uformuje się zapewne przed końcem października. 
O wyborach we Włoszech pisaliśmy tutaj:
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA