Logo
  • DONALD
  • ABORCYJNY DREAM TEAM DO NOSOWSKIEJ: "ABORCJA TO FAKT Z ŻYCIA, JAK ROZSTANIE, DOBRY SEKS, ZMIANA PRACY"

Aborcyjny Dream Team do Nosowskiej: "Aborcja to fakt z życia, jak rozstanie, dobry seks, zmiana pracy"

26.06.2018, 17:37
Temat
aborcji
najczęściej powraca w mediach podczas debat przedwyborczych. Pojawia się też wówczas, gdy któraś z partii w Sejmie proponuje zmiany w przepisach regulujących prawo aborcyjne.
Tym razem dyskusję rozpoczęła
Katarzyna Nosowska
- wokalistka zespołu
Hey
w wywiadzie dla miesięcznika 
Uroda życia
Przyznała wprost, że jest
przeciwniczką aborcji
.
Powiem to pierwszy raz - jestem przeciwna aborcji. Chcę to wytłumaczyć. Jestem absolutnie za tym, by kobiety miały prawo same o sobie decydować, ale wiem też z własnego doświadczenia, że niektóre decyzje są potem bardzo ciężkie do udźwignięcia, a ich konsekwencje kaleczą duszę. Ja w duszę wierzę.
Do tych słów natychmiast odniosła się na
Facebooku
grupa
Aborcyjny Dream Team
, znana między innymi z okładki 
Wysokich Obcasów
 z hasłem
"Aborcja jest ok"
, wspierająca kobiety decydujące się na aborcje.
Działaczki powołały się na badania, z których wynika, że u kobiet, którym odmówiono aborcji występowało większe ryzyko zaburzeń psychicznych, niż przy jej wykonaniu.
Nie możemy przejść wobec tego obojętnie i pragniemy wyjaśnić, że według badania “Women’s Mental Health and Well-being 5 Years After Receiving or Being Denied an Abortion: A Prospective, Longitudinal Cohort Study,” JAMA Psychiatry z 2016 roku , większe ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych istnieje przy odmowie aborcji osobie, która nie chce kontynuować ciąży, niż po doświadczeniu aborcji. 
 
Doświadczenie aborcji jest niemal codziennością, może się pojawić i pojawia się w życiu każdej z nas. W krajach, gdzie aborcja jest legalna i tania, aborcja to fakt z życia, jak rozstanie z partnerem_ką, dobry lub nieudany seks, zmiana pracy czy miejsca zamieszkania. Czasem jest trudna i potrzebujemy przy niej wsparcia, a czasem nie. Nie należy jednak własnych doświadczeń przenosić na ogół. To, że nam było ciężko, nie oznacza, że wszystkim będzie ciężko.
Katarzyno Nosowska - nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rób, ale zaufaj decyzjom innych osób.
 

Masz Telegram? Sprawdź nasz kanał

Wysyłamy świeże newsy i wideo prosto na Telegram. Kliknij, to niczego nie przegapisz: 

https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA