Logo
  • DONALD
  • MENTZEN MÓWI, ŻE JEST SZANTAŻOWANY, A JEGO BRAT OSKARŻANY O KIEROWANIE GRUPĄ PRZESTĘPCZĄ

Mentzen mówi, że jest szantażowany, a jego brat oskarżany o kierowanie grupą przestępczą

05.12.2022, 12:15
Sławomir Mentzen
opublikował na Facebooku wpis, w którym poinformował, że jest
szantażowany przez swoich przeciwników,
w związku ze
śledztwem
, które toczy się wobec jego
brata Tomasza.
Jak twierdzi Mentzen wpływowi ludzie, którzy mają mieć dostęp do prokuratorskich akt,
próbują go szantażować
, twierdząc, że mają na niego haki:
"Mój brat Tomasz Mentzen w 2013 roku, w wieku 25 lat, usłyszał
zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą
, za co grozi mu 10 lat więzienia. Dlaczego o tym piszę? Niektórzy bardzo źli i niestety dosyć wpływowi ludzie, mający dostęp do akt prokuratorskich, myślą teraz, że mogą mnie tym szantażować. Chodzą po mieście i chwalą się, że mają na mnie haka. Skoro mojemu bratu grozi 10 lat więzienia, to w razie czego, oni będą mieli argumenty, żeby mnie nakłonić do korzystnego dla nich zachowania. Mam dla tych złych ludzi prosty komunikat: gońcie się" - napisał.
Brat Mentzena Tomasz miał w kilkanaście lat temu napisać
oprogramowanie do firmy zajmującej się kioskami internetowymi
z możliwością inwestowania w instrumenty finansowe. Kioski według wiedzy Tomasza Mentzena miały nie podlegać pod ustawę hazardową. Mimo to jednak sprawą zainteresowało się CBŚ:
"Mój brat pisał oprogramowanie dla człowieka, który chciał wykorzystać to, że do instrumentów finansowych nie mają zastosowania przepisy ustawy hazardowej. Skonstruował kioski internetowe umożliwiające inwestowanie w kilkusekundowe opcje na instrumenty finansowe. Na ekranie kiosków oprócz wykresów instrumentów finansowych, przedstawiany był wynik transakcji za pomocą kręcących się owoców, a kioski stawiane były w barach, pubach i na stacjach benzynowych, robiły więc konkurencję dla automatów do gier, czyli tzw. jednorękich bandytów. Różniły się od nich tym, że
nie podlegały pod ustawę hazardową
, ponieważ nie było żadnego losowania wyników. O wszystkim decydowały kursy instrumentów finansowych" - opisuje sprawę Menzten.
"Wiosną 2013 roku, do akcji wkroczyło CBŚ z prokuraturą, zamykając właściciela firmy, stawiając mu zarzuty organizowania gier hazardowych, a po kilku tygodniach wezwanie na przesłuchanie otrzymał też mój brat" - dodaje.
Okazuje się, że Tomasz Mentzen został posądzony o dokonanie kilku przestępstw w tym o kierowanie
zorganizowaną grupą przestępczą:
"Przesłuchujący go policjanci z CBŚ oraz prokurator, nie mieli kompletnie pojęcia, o co pytają. W żadnym przesłuchaniu nie brał udziału nikt, kto miał jakiekolwiek pojęcie o pracy programisty, konstrukcji komputera czy jakichkolwiek sprawach technicznych. Próbowali nieudolnie wykazać, że żadnych kursów instrumentów finansowych nie było, a wyniki były losowane, nie mając na to absolutnie żadnych dowodów poza swoim głębokim przekonaniem. Ignorowali przy tym dowody, że wyniki nie były losowane i zależały wprost od notowań instrumentów na giełdach. Kierowanie grupą wlepili Tomkowi
chyba przez pomyłkę
, bo był tam tylko jednym z kilku programistów i jedyne czym w życiu kierował, to samochód" - dodaje.
Mentzen twierdzi, że
od 2015 roku w sprawie nic się nie dzieje:
"Od 2015 roku w sprawie nie dzieje się nic, nikt Tomka od lat nie przesłuchiwał. Do sądu nie trafił żaden akt oskarżenia. Żadne dowody, czy choćby przesłanki, że wyniki gier były losowane, wciąż się nie pojawiły. Sprawa powinna być umorzona najpóźniej 7 lat temu. Dalej nie jest. Mój brat prawie całe dorosłe życie ma z tyłu głowy to, że grozi mu 10 lat więzienia za napisanie programu komputerowego. Zdążył się w tym czasie ożenić, dorobił się trójki dzieci i cały czas musi żyć z tym, że grozi mu 10 lat więzienia za niewinność. Teraz, z powodów politycznych, dowiedzieli się o sprawie wpływowi ludzie. I zamiast doprowadzić do jej umorzenia i zakończyć tę kompromitację prokuratury, uznali, że to jest świetny materiał do tego, żeby mnie tym szantażować.
Nie zależy im na prawdzie, na prawie ani na sprawiedliwości, zależy im tylko na zniszczeniu przeciwnika
wszelkimi możliwymi sposobami" - stwierdził.
"Jeżeli kogokolwiek ta sprawa kompromituje, to polski wymiar sprawiedliwości.
Skrajna niekompetencja CBŚ i prokuratury
, którą się wykazali przy przesłuchaniach i stawianiu zarzutów to jedno. Ale to, że od 7 lat nie umorzyli tej sprawy ani nie skonstruowali aktu oskarżenia to drugie. Ile osób w Polsce żyje w takim zawieszeniu? W tej sprawie nic się nie dzieje. Jeżeli prokuratura ma dowody, to niech wnosi sprawę do sądu. Jeżeli ich nie ma i ich nie szuka, to niech sprawę umorzy i da ludziom żyć normalnie" - dodał.
Na końcu lider partii Nowa Nadzieja dodaje, że nie da się zastraszyć:
"Właśnie takie sytuacje motywują mnie do tego, żeby zmienić ten system, usunąć tych ludzi i sprawić, żebyśmy wreszcie mogli żyć w normalnym i uczciwym kraju. Nie dam się nikomu, niczym szantażować. Idziemy zmieniać Polskę, idziemy rozbić ten układ i mamy świadomość tego, że wielu złym ludziom się to nie spodoba, bo bardzo na tym stracą. Będą próbowali bronić swoich ciemnych interesów, atakując nas w najbardziej obrzydliwy sposób. Będą nas pomawiać, obrażać, starać się zniszczyć nasze kariery i rodziny. Będą niszczyć naszą reputację, będą kłamać, będą próbowali nas kompromitować i zrobią wszystko, co uznają za potrzebne, by utrzymać się u władzy. Ze mną to nie zadziała.
Nie kupicie mnie, nie przestraszycie mnie. Nie jestem taki jak wy"
- stwierdza.
O sprawie na swoim facebokowym profilu pisze także sam Tomasz Mentzen:
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0tNe5XVzzFfzbAZRsA2r5ev7Ptx4mXGiaZwz6DeJZ5w5BX4LLMg4XmuiX51S6AfoUl&id=100044455715594https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0tNe5XVzzFfzbAZRsA2r5ev7Ptx4mXGiaZwz6DeJZ5w5BX4LLMg4XmuiX51S6AfoUl&id=100044455715594
2. https://www.facebook.com/profile.php?id=100085226569313https://www.facebook.com/profile.php?id=100085226569313
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA