Logo
  • DONALD
  • NBP PRZEPROWADZIŁ REBRANDING I NOWYM HASŁEM ZAPEWNIA, ŻE "DBA O WARTOŚĆ POLSKIEGO PIENIĄDZA"

NBP przeprowadził rebranding i nowym hasłem zapewnia, że "dba o wartość polskiego pieniądza"

10.07.2021, 09:15
Narodowy Bank Polski
przeprowadził
rebranding.
Zaprezentował nowy
logotyp, identyfikację wizualną oraz hasło
. W nowej wizualizacji NPB pojawiły się okrągłe drzwi skarbca Narodowego Banku Polskiego. Zastąpiono też zieleń kolorami: granatowym i złotym.
- W zaktualizowanym logotypie, koło symbolizuje drzwi skarbca Narodowego Banku Polskiego - stabilność i bezpieczeństwo finansowe Polski, wyrażane m.in. zasobami złota. Dodatkowo okrąg symbolizuje złotego - monetę i narodową walutę - opisuje nam Piotr Turek, dyrektor departamentu komunikacji Narodowego Banku Polskiego.
Zmienione zostało także hasło NBP, które teraz brzmi:
"dbamy o wartość polskiego pieniądza".


- Zdecydowaliśmy się na aktualizację i unowocześnienie kolorystyki, logotypu, hasła, dodanie emblematu, tak by to, co tworzymy jako pracownicy banku, dokładniej obrazowało to, z czym się identyfikujemy i z czego jesteśmy dumni. Po 8 latach od wprowadzenia poprzedniej wersji znak Narodowego Banku Polskiego, jak każdy starszy logotyp, wymaga aktualizacji, podobnie zresztą jak cała identyfikacja wizualna.
Nowa wersja, jak i nowa kolorystyka, są bardziej reprezentacyjne - lepiej odzwierciedlają dzisiejszy polski bank centralny, dokonania ostatnich lat, ale i to, co przed nami
. Mam tu na myśli idee zawarte w naszym haśle "dbamy o wartość polskiego pieniądza", ale od strony działań komunikacyjnych, także takie słowa klucze jak: zasoby złota, własna waluta, poczucie bezpieczeństwa, stabilność, dopasowanie do wyzwań ery cyfrowej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Turek.
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA