Logo
  • DONALD
  • UK: CZŁONKIEM MENSY ZOSTAŁ CZTEROLETNI CHŁOPIEC, UZYSKAŁ 139 PUNKTÓW W TEŚCIE IQ 

UK: członkiem Mensy został czteroletni chłopiec, uzyskał 139 punktów w teście IQ 

24.01.2023, 16:00
BBC i The Guardian piszą o 4-latku z Portishead, który pod koniec zeszłego roku stał się najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy.
Teddy Hobbs
test IQ rozwiązał w wieku 3 lat i 7 miesięcy, uzyskując 139 punktów na 160 możliwych. Chłopiec potrafi już czytać, a także liczyć do stu w siedmiu językach. 
Teddy jest dzieckiem 31-letniej Beth i 41-letniego Willa, został poczęty metodą in vitro. Gdy urodziła się jego młodsza siostra, rodzice kupili mu
tablet
. Chłopiec nie był jednak zainteresowany graniem w gry, jego uwagę przykuły natomiast aplikacje edukacyjne. Dzięki nim nauczył się
liczyć do 100 w różnych językach
, m.in. mandaryńskim, walijskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim.
- Grał na swoim tablecie, wydając dźwięki, których po prostu nie rozpoznawałam. Zapytałam go, co to jest, a on powiedział:
Mamo, liczę po mandaryńsku
- mówi jego mama w rozmowie z BBC. - Wybiera nowy temat, coś, go interesuje co kilka miesięcy. Czasami są to liczby. Przez jakiś czas była to tabliczki mnożenia - to był bardzo intensywny okres - potem przyszła kolej na kraje i mapy oraz nauka liczenia w różnych językach. 
4-letni Teddy już wcześniej odróżniał się od rówieśników. W czasie lockdownu najbardziej interesowały go
książki
.
-  
Nauczył się czytać w wieku zaledwie 26 miesięcy
, oglądając telewizję dla dzieci i kopiując dźwięki liter - wyjaśnia Beth Hobbs. 
Do testu IQ przystąpił, gdy miał 3 lata i 7 miesięcy. Uzyskał wynik, który pozwolił mu zostać najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy - stowarzyszenia, które przyjmuje w swoje szeregi ludzi mieszczących się wśród dwóch procent społeczeństwa o najwyższym ilorazie inteligencji. 
Rodzice Teddy'ego chcą, aby chłopiec miał jednak
"normalne dzieciństwo"
.
- Zaczyna rozumieć, że jego przyjaciele nie potrafią jeszcze czytać i nie wie dlaczego tak jest, ale bardzo ważne jest, abyśmy trzymali go przy ziemi - mówi jego mama. 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA