Logo
  • DONALD
  • KSIĄDZ ISAKOWICZ-ZALESKI TWIERDZI, ŻE JEST BLOKOWANY W PAŃSTWOWYCH MEDIACH

Ksiądz Isakowicz-Zaleski twierdzi, że jest blokowany w państwowych mediach

02.10.2020, 11:43
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
miał być wczoraj gościem Polskiego Radia 24 i mówić o konflikcie między
Armenią a Azerbejdżanem
w kontekście walki między chrześcijaństwem a islamem. Kilka godzin przed audycją otrzymał telefon z informacją, że
zostaje ona odwołana
"Przed chwilą dostałem telefon, że jest
"zapis" ze strony dyrekcji
i audycja zostaje zdjęta. Jak mówił W. Churchill "Ropa jest ważniejsza od krwi Ormian"" - napisał na Twitterze. 
""Zapis" cenzorski w Polski Radio 24 na temat chrześcijańskich Ormian w Górskim Karabachu, atakowanych przez muzułmański Azerbejdżan. A jeszcze nie tak dawno prezydent Andrzej Duda przyjmował polskich Ormian w pałacu prezydenckim i chwalił ich za wielowiekową wierność Rzeczypospolitej" - napisał w kolejnym tweecie. 
W rozmowie z Onetem przyznaje, że decyzja Polskiego Radia go zaskoczyła.
- Jestem tym zaskoczony. Redaktor mający prowadzić audycję dzwonił do mnie kilkakrotnie. Prosił mnie, bym udzielił wywiadu na temat Ormian i Kościoła ormiańsko-katolickiego w Górskim Karabachu. Zgodziłem się, bo kiedyś tam byłem, mam kontakty z tym środowiskiem, a przez wiele lat byłem też duszpasterzem Ormian w Polsce. Umówiliśmy się na godz. 19, jednak o 17 redaktor zadzwonił do mnie z informacją, że redakcja PR24 zablokowała mój wywiad.
Użył takiego określenia, że "jest zapis" - w znaczeniu cenzorskim - i na moją osobę, i na tę sprawę, nie tłumacząc do końca o co chodzi
- mówi duchowny. 
Jego zdaniem przyczyną zdjęcia audycji jest
sytuacja polityczna i spory wokół Ormian
- Widać ewidentnie, że wtrącają się tu politycy. W radiu oczywiście powiedziałbym, jak wygląda sprawa Górskiego Karabachu. Może komuś ze strony Azerbejdżanu, czy Turcji, która go wspiera, to się nie podoba. Ale w ten sposób nie powinno się postępować w mediach publicznych - mówi. 
Zobacz też: 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA