Logo
  • DONALD
  • RZECZNIK RZĄDU ZAPOWIADA ZAMROŻENIE CEN BENZYNY, BO CENY MOGĄ JESZCZE PODSKOCZYĆ

Rzecznik rządu zapowiada zamrożenie cen benzyny, bo ceny mogą jeszcze podskoczyć

18.05.2022, 12:20
fot. East News
Rzecznik rządu
Piotr Müller
zapowiedział wprowadzenie rozwiązań, które
zamrożą rosnące ceny paliw
. W rozmowie z Wirtualną Polską podkreślił, że gdyby nie tarcza antyinflacyjna, to aktualne ceny na stacjach byłyby jeszcze wyższe.
- Wojna w Ukrainie spowoduje kolejne wzrosty. W innych krajach również paliwo drożej. Będziemy szukać rozwiązań, które będą prowadzić do zamrożenia cen - wskazał. 
Müller pytany o
przedłużone obowiązywanie tarczy antyinflacyjnej
odpowiedział, że rząd planuje "zasadniczo przedłużyć te punkty".
- Natomiast, analizujemy jeszcze każdy punkt po punkcie w tej ustawie, bo zawsze chcemy celować te środki finansowe w te miejsca, gdzie tarcza antyinflacyjna jest najbardziej potrzebna - wyjaśnił.
Podkreślił, że "działania te muszą być celowane w odpowiedni sposób", ponieważ "są to miliardy złotych, które nie trafiają do budżetu państwa ze względu na obniżone podatki". Na tę chwilę tarcza antyinflacyjna obowiązuje do końca lipca. 
- Możemy zadeklarować, że większość z tych instrumentów zostanie przedłużona - dodał.
W rozmowie poruszono także temat projektu ustawy o kolejnym
dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów
, tzw. czternastce. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała podczas wtorkowej konferencji, że wypłata 14. emerytur ruszy już w sierpniu tego roku. Z nowego świadczenia skorzysta około 9 milionów osób:
 
Müller ocenił, że dodatkowe świadczenie dla seniorów jest "bardzo ważną pomocą w trudnej sytuacji inflacyjnej". 
- Nie wyobrażam sobie, by najmniej zarabiającym emerytom w tej chwili odebrać tę emeryturę, gdy koszyk produktowy dla tych osób jest zdecydowanie skupiony wokół towarów pierwszej potrzeby - ocenił. 
Rzecznik rządu wspomniał również o projekcie ustawy dotyczącym finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.
- Zdecydowaliśmy się na pomoc systemową. Cztery raty wakacji kredytowych w tym roku i w przyszłym. To jest ulga, która może sięgać nawet w tych najbliższych dwóch latach łącznie ok. 20 tys. zł. To jest dobra informacja dla tych, którzy tego potrzebują - powiedział.

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA