Logo
  • DONALD
  • UWAGA NA SCAM "OBLIGACJE SPOŁECZNE", JAKIEŚ CWANIAKI UDAJĄ INSTYTUCJĘ FINANSOWĄ I REKLAMUJĄ SIĘ NA FB

Uwaga na scam "obligacje społeczne", jakieś cwaniaki udają instytucję finansową i reklamują się na FB

13.11.2021, 07:05
Komisja Nadzoru Finansowego
ostrzega przed nieuczciwą
firmą oferującą papiery wartościowe
. Nietypowa jest wysoka stopa zwrotu. Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie reklamuje się między innymi na Facebooku.  Oferowane przez podmiot obligacje społeczne mają przynosić zysk ok. 1% miesięcznie, co w skali roku da 12%.
Spółka nie znajduje się pod nadzorem KNF
. Mimo to na swojej stronie posługuje się logiem Komisji Nadzoru Finansowego. Warto nadmienić, że strona wygląda także bardzo profesjonalnie. Oprócz logo KNF podmiot zamieścił na niej także logo GPW SA, Państwowego Funduszu Rozwoju, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i kilku innych renomowanych instytucji.
KNF wydał w czwartek oficjalne stanowisko w sprawie instytucji:
"Podmiot o nazwie "Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie" zarejestrowany w Rejestrze Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez KNF jako instytucja pożyczkowa pod nazwą KFG Spółka Akcyjna z siedzibą w Rzeszowie (RIP000484), nie jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Podmiot ten na swojej stronie internetowej, na której przedstawia się jako "właściciel Emitenta OBLIGACJI SPOŁECZNYCH" w sposób nieuprawniony i bez zgody UKNF posługuje się logotypem Komisji Nadzoru Finansowego" - napisano.
Warto podkreślić, że wysokie oprocentowanie, to sposób działania podobny do AmberGold. Założona w 2009 roku firma miała inwestować w złoto i inne cenne kruszce. Wówczas również oferowała ona swoim klientom zwrot rzędu 10% w skali roku. Ostatecznie na skutek oszustwa 19 tys. osób straciło około 850 mln zł. 
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA