Logo
  • DONALD
  • GRA "INKWIZYTOR", NA MOTYWACH TWÓRCZOŚCI JACKA PIEKARY, MA SIĘ POJAWIĆ NA POCZĄTKU 2024 ROKU

Gra "Inkwizytor", na motywach twórczości Jacka Piekary, ma się pojawić na początku 2024 roku

01.10.2023, 12:30
Polskie studio
The Dust
poinformowało, że gra
Ja, Inkwizytor
, która powstaje na motywach twórzości
Jacka Piekary
, ma pojawić się na początku przyszłego roku. Twórcy są już "prawie gotowi" do przekazania twórcom gry, obecni trwa m.in. etap certyfikacji konsol.
W 2019 roku The Dust podpisało umowę z Jackiem Piekarą dotyczącą przeniesienia jego Cyklu Inkwizytorskiego do świata gier. Firma pozyskała wówczas na ten cel 3 mln zł od inwestorów. W 2021 roku zaprezentowano natomiast pierwszy zwiastun produkcji.
Teraz studio podało, że planowany termin premiery gry to
pierwszy kwartał 2024 roku
.
- Ostatnie miesiące były intensywnym okresem dla zespołu produkcyjnego w The Dust - przechodzimy teraz etap certyfikacji konsol i szlifowania całej produkcji. Jesteśmy już prawie gotowi do przekazania graczom naszej pierwszej gry. Po dyskusjach z wydawcą - Kalypso Media Group postanowiliśmy, że korzystniejsze dla przyszłej sprzedaży The Inquisitor, będzie p
rzesunięcie premiery z IV kw. br. na luty przyszłego roku
. Jest to związane w głównej mierze z ilością premier w ostatnich miesiącach - mówi Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust S.A.
"Oparta na bestsellerowej serii książek gra I, the Inquisitor przedstawia
alternatywną wersję rzeczywistości,
w której Jezus złamał krzyż i zszedł z niego, aby ukarać niewiernych. Tysiąc pięćset lat później Jego inkwizytorzy przemierzają Ziemię, siejąc postrach wśród wrogów Kościoła" - czytamy w opisie gry udostępnionym przez studio.
"Wyobraź sobie Europę u schyłku średniowiecza. Zacofaną, śmierdzącą i bezlitosną. Europę wyznającą kult Jezusa Mściciela, w której czystości wiary strzegą budzący lęk inkwizytorzy. Nazywasz się Mordimer Madderdin i jesteś jednym z nich. Przybyłeś do Koenigstein wykonać zlecone przez Święte Oficjum zadanie. Przemierzając ciemne zaułki miasta, natkniesz się na mroczne siły odciskające piętno na jego mieszkańcach. Siły, z którymi zmierzyć może się jedynie niestrudzony sługa boży. W naszej grze fabularnej trafisz do tętniącego życiem XVI-wiecznego miasta Koenigstein. Zajmiesz się tam sprawą rytualnych morderstw. Podążając tropem zabójcy, odwiedzisz niebezpieczny Nieświat, znajdziesz liczne dowody i wskazówki, przeprowadzisz brutalne przesłuchania. Napotkasz też wrogów, którzy wystawią na próbę Twoją wiarę, spryt i szermiercze umiejętności". 
 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA