Logo
  • DONALD
  • RADOM: SĄD ZŁAGODZIŁ WYROK DLA NIEDOBYSTRYCH PANÓW, KTÓRZY DLA ŻARTU ZAMKNĘLI DZIECKO W PRALCE

Radom: sąd złagodził wyrok dla niedobystrych panów, którzy dla żartu zamknęli dziecko w pralce

19.11.2020, 07:00
W maju 2018 roku doszło do bulwersującego zdarzenia:
dwaj mężczyźni dla zabawy wsadzili ponad półtoraroczne dziecko do pralki.
Jeden z mężczyzn był konkubentem matki dziecka (nieobecnej podczas skandalicznego zdarzenia), drugi jego kolegą i współlokatorem.
Cała sprawa wyszła na światło dziennie dopiero po trzech miesiącach, gdy w internecie pojawiło się wideo dokumentujący zdarzenie.
Na
filmie
widać jak mężczyźni zamykają dziecko do pralki automatycznej, naśmiewają się z niego i przykładają papierosa.
Prokuratura oskarżyła - Tomasza K. i Adama B o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem i narażenie go na niebezpieczeństwo.
Sąd Rejonowy w Radomiu uznał mężczyzn za "winnych tego, że w dniu 13 maja 2018 roku działając wspólnie i w porozumieniu znęcali się psychicznie i fizycznie nad niespełna dwuletnim Kacprem".
"Tomasza K. - konkubenta matki, który włożył chłopca do pralki, jak również włożył mu papierosa do ust i polecił nagrywać koledze całe zdarzenie, skazał na karę półtora roku więzienia. Zaś jego kolegę i jednocześnie współlokatora - Adama B., który całe zdarzenie nagrywał, sąd skazał na karę jednego roku pozbawienia wolności. Adam B. został także uznany za winnego, iż w trakcie przesłuchiwania w charakterze podejrzanego, składając wyjaśnienia, fałszywie oskarżył innego kolegę o popełnienie tego przestępstwa” - relacjonowało radomskie radio
Rekord FM
.
Od wyroku odwołała się prokuratura, która domagała się wyższego wyroku, jak i obrońcy oskarżonych, domagający się niższej kary.
We wtorek Sąd Okręgowy w Radomiu wydał wyrok. S
ąd II instancji rozpatrując apelację prokuratury i obrońców zmienił kwalifikację czynu i zadecydował o obniżeniu kary.
"Sąd uzupełnił postępowanie dowodowe o opinie biegłego psychologa i psychiatry. W związku z nowymi dowodami sąd dokonał zmiany opisu i kwalifikacji czynu oskarżonych.
Przyjął, że nie doszło do popełnienia przestępstwa z art. 207 kk tj. znęcania się psychicznego i fizycznego nad dzieckiem
, a jedynie doszło do pozbawienia wolności dziecka poprzez krępowanie mu ruchów, przytrzymywanie i umieszczenie przez 9 sekund w pralce i ten czyn sąd zakwalifikował z artykułu 189 par. 1 kk" - wyjaśnił
Arkadiusz Guza
, rzecznik
Sądu Okręgowego w Radomiu
.
Kary złagodzono do: Tomasz K. - konkubent matki z półtora roku do roku pozbawienia wolności, Adam B. z jednego roku do ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.
Wyrok jest prawomocny.

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA