Logo
  • DONALD
  • RADOM: SĄD ZŁAGODZIŁ WYROK DLA NIEDOBYSTRYCH PANÓW, KTÓRZY DLA ŻARTU ZAMKNĘLI DZIECKO W PRALCE

Radom: sąd złagodził wyrok dla niedobystrych panów, którzy dla żartu zamknęli dziecko w pralce

19.11.2020, 07:00
W maju 2018 roku doszło do bulwersującego zdarzenia:
dwaj mężczyźni dla zabawy wsadzili ponad półtoraroczne dziecko do pralki.
Jeden z mężczyzn był konkubentem matki dziecka (nieobecnej podczas skandalicznego zdarzenia), drugi jego kolegą i współlokatorem.
Cała sprawa wyszła na światło dziennie dopiero po trzech miesiącach, gdy w internecie pojawiło się wideo dokumentujący zdarzenie.
Na
filmie
widać jak mężczyźni zamykają dziecko do pralki automatycznej, naśmiewają się z niego i przykładają papierosa.
Prokuratura oskarżyła - Tomasza K. i Adama B o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem i narażenie go na niebezpieczeństwo.
Sąd Rejonowy w Radomiu uznał mężczyzn za "winnych tego, że w dniu 13 maja 2018 roku działając wspólnie i w porozumieniu znęcali się psychicznie i fizycznie nad niespełna dwuletnim Kacprem".
"Tomasza K. - konkubenta matki, który włożył chłopca do pralki, jak również włożył mu papierosa do ust i polecił nagrywać koledze całe zdarzenie, skazał na karę półtora roku więzienia. Zaś jego kolegę i jednocześnie współlokatora - Adama B., który całe zdarzenie nagrywał, sąd skazał na karę jednego roku pozbawienia wolności. Adam B. został także uznany za winnego, iż w trakcie przesłuchiwania w charakterze podejrzanego, składając wyjaśnienia, fałszywie oskarżył innego kolegę o popełnienie tego przestępstwa” - relacjonowało radomskie radio
Rekord FM
.
Od wyroku odwołała się prokuratura, która domagała się wyższego wyroku, jak i obrońcy oskarżonych, domagający się niższej kary.
We wtorek Sąd Okręgowy w Radomiu wydał wyrok. S
ąd II instancji rozpatrując apelację prokuratury i obrońców zmienił kwalifikację czynu i zadecydował o obniżeniu kary.
"Sąd uzupełnił postępowanie dowodowe o opinie biegłego psychologa i psychiatry. W związku z nowymi dowodami sąd dokonał zmiany opisu i kwalifikacji czynu oskarżonych.
Przyjął, że nie doszło do popełnienia przestępstwa z art. 207 kk tj. znęcania się psychicznego i fizycznego nad dzieckiem
, a jedynie doszło do pozbawienia wolności dziecka poprzez krępowanie mu ruchów, przytrzymywanie i umieszczenie przez 9 sekund w pralce i ten czyn sąd zakwalifikował z artykułu 189 par. 1 kk" - wyjaśnił
Arkadiusz Guza
, rzecznik
Sądu Okręgowego w Radomiu
.
Kary złagodzono do: Tomasz K. - konkubent matki z półtora roku do roku pozbawienia wolności, Adam B. z jednego roku do ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.
Wyrok jest prawomocny.

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA