Logo
  • DONALD
  • ADWOKAT OD "TRUMNY NA KÓŁKACH" I ZNANY KOZAK W NECIE DECYZJĄ SĄDU ZOSTAŁ ZAWIESZONY

Adwokat od "trumny na kółkach" i znany kozak w necie decyzją sądu został zawieszony

07.12.2022, 14:30
Decyzją sądu dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi,
adwokat Paweł Kozanecki został zawieszony
w czynnościach zawodowych na 16 miesięcy
. Mężczyzna był sprawcą głośnego wypadku, w którym zginęły dwie kobiety jadące, według mecenasa,
"trumną na kółkach"
.
- Orzeczenie uważam za kuriozalne. Pragnę zaznaczyć, że jest ono
nieprawomocne
i po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia z pewnością się od niego odwołam. Podkreślenia wymaga również fakt, że wciąż jestem czynnym adwokatem i
mogę wykonywać zawód
- skomentował Kozanecki.
Rzeczniczka prasowa Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi adwokat Anna Mrożewska podkreśliła, że przed sądem dyscyplinarnym toczą się jeszcze
dwa postępowania
w sprawie mężczyzny.
- Chodzi o to, że w jego organizmie po wypadku ze skutkiem śmiertelnym znaleziono śladowe ilości kokainy oraz o to, że niepochlebnie wyrażał się o sędziach Sądu Apelacyjnego w Łodzi, przez co mógł godzić w ich dobre imię - wyjaśniła.
Umorzono natomiast postępowanie w sprawie wykonania przez mecenasa utworu
Papuga
 Maty. Kozanecki nagrał cały czyn i opublikował na Instagramie. Sąd dyscyplinarny ocenił, że zachowanie mężczyzny ma znikomą szkodliwość społeczną.
Przypomnijmy, że do wypadku doszło we wrześniu ubiegłego roku. Z ustaleń policji wynikało, że "prawdopodobną przyczyną tragedii był manewr 41-letniego kierującego osobowym mercedesem, który z nieznanych przyczyn przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z audi".
Kozanecki wracał akurat z wesela influencerki Martyny Kaczmarczyk. Influencerka komentując sprawę, stwierdziła, że "jej bliscy przeżyli tylko dlatego, że mieli dwuletnie auto wysokiej klasy z zaawansowanymi system bezpieczeństwa". Z kolei sprawca wyjaśniał, że po drogach poruszają się "trumny na kółkach" i trzeba po prostu kupować bezpieczniejsze samochody.
- Ludzie kupują auta za trzy tysiące. A nie lepiej
wziąć kredyt, pożyczyć od kogoś kasę, poczekać, uzbierać i kupić auto bezpieczne
? Zastanówmy się nad tym - powiedział.
 
W trakcie śledztwa okazało się, że w jego krwi, pobranej trzy godziny po wypadku, biegli wykryli
śladowe ilości kokainy
. Jednak w ich ocenie nie miało to wpływu na zdolności psychomotoryczne kierowcy.
 
W kwietniu tego roku Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Łodzi zawiesił adwokata w prawie do wykonywania zawodu. Wszystko w związku z tym, że dopuścił się on
obrazy prokuratora oskarżającego
. Adwokat opublikował w mediach społecznościowych film, w którym obrażał łódzkiego prokuratora. Prawnik został zawieszony w pełnieniu obowiązków zawodowych na cztery miesiące, otrzymał trzyletni zakaz obejmowania patronatu nad aplikantami oraz nakaz przeprosin prokuratora.
 
We wrześniu Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko łódzkiemu adwokatowi. Mężczyzna jest oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie kobiety. 
Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA