Logo
  • DONALD
  • SONDAŻ: 66% POLAKÓW ZA PRAWEM DO ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH, POŁOWA POPIERA MAŁŻEŃSTWA JEDNOPŁCIOWE

Sondaż: 66% Polaków za prawem do związków partnerskich, połowa popiera małżeństwa jednopłciowe

26.04.2024, 16:45
fot. East News
Jak wynika z najnowszego sondażu RMF FM
i Dziennika Gazety Prawnej
, większość Polaków popiera prawo do zawarcia związków partnerskich przez pary jednopłciowe, a połowa opowiada się za prawem do małżeństw. Adopcja dzieci przez takie pary wciąż ma jednak więcej przeciwników niż zwolenników.
Na pytanie, czy pary jednopłciowe powinny mieć
możliwość zawierania związków partnerskich
, twierdząco odpowiada 66% badanych, 26% jest przeciwnych, a 7% nie ma zdania na ten temat. Prawo do zawierania
małżeństw
jednopłciowych popiera natomiast połowa respondentów, 41% opowiada się przeciwko takiemu rozwiązaniu, niezdecydowanych jest natomiast 9%.
W obu przypadkach prezentowane opinie wyraźnie różnią się w zależności od preferencji politycznych. Prawo do związków partnerskich popiera 97% wyborców rządzącej koalicji, 86% z nich popiera małżeństwa jednopłciowe. W przypadku wyborców obecnej opozycji (PiS i Konfederacja) 67% sprzeciwia się związkom partnerskim, a 90% małżeństwom.
Adopcja
dzieci przez pary jednopłciowe wciąż ma więcej przeciwników. Za takim prawem opowiada się 22% badanych, 63% jest przeciwnych, 14% nie ma zdania na ten temat. W przypadku zwolenników KO, Lewicy i Trzeciej Drogi możliwość adopcji popiera 43% badanych. Wśród wyborców opozycji dominują przeciwnicy tego pomysłu: na nie jest 93% badanych. 
Polska pozostaje jednym z pięciu krajów w Unii Europejskiej, w których nie można formalizować związków jednopłciowych. Nie uregulowano tego również w Bułgarii, Rumunii, Litwie i Słowacji. 
Zobacz też: 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA