Logo
  • DONALD
  • PROGNOZY OSTRZEGAJĄ: TEGO LATA ZNOWU PADNĄ REKORDY UPAŁÓW 

Prognozy ostrzegają: tego lata znowu padną rekordy upałów 

21.04.2024, 08:30
Wygląda na to, że
tegoroczne lato znów będzie rekordowo ciepłe
. Wskazują na to najnowsze dane opublikowane przez Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody (ECMWF). Polska i większość obszaru po raz pierwszy w historii prognoz tej instytucji otrzymała rangę 1 i 2, co oznacza, że średnia temperatura będzie wyższa niż w poprzednich latach.
Jak analizuje serwis twojapogoda.pl, najnowsze modelowania komputerowe ECMWF pokazuje, że anomalia temperatury w Polsce ma wynieść od 0,5 do 1 stopnia powyżej normy z lat 1993-2016. 
"Nigdy wcześniej w całej historii tych prognoz nie zdarzyło się, aby większość obszaru Europy, w tym Polska, otrzymała rangę 1 i 2, co oznacza, że średnia temperatura powietrza będzie
najwyższą
prognozowaną w kwietniu na całe lato w latach 2017-2024" - tłumaczy portal. 
Eksperci spodziewają się, że latem będzie jeszcze cieplej niż prognozuje EMCWF. W ciągu ostatnich siedmiu lat zdarzyło się tak już pięć razy.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku w całej Europie padały kolejne rekordy temperatur, a 3 lipca ogłoszono najgorętszym dniem planety w historii pomiarów.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Mika Rantanen on Twitter: "Notably, the April ECMWF seasonal forecast for the upcoming summer was the warmest on record for Europe (among the April forecasts for 2017-2024).In particular, the ensemble mean is the warmest (rank=1) widely in NE- and SE-Europe, excluding the Bothian Bay. pic.twitter.com/PfHCMnZvWa / Twitter"https://x.com/mikarantane/status/1780222086239195446
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA