Logo
  • DONALD
  • "STRZELEC Z KENOSHY", KTÓRY ZABIŁ DWIE OSOBY PODCZAS ZAMIESZEK, ZOSTAŁ UNIEWINNIONY

"Strzelec z Kenoshy", który zabił dwie osoby podczas zamieszek, został uniewinniony

20.11.2021, 08:20
Kyle Rittenhouse
, który w sierpniu zeszłego roku zastrzelił podczas zamieszek w Kenoshy dwie osoby, został wczoraj
uniewinniony
. Decyzja ławy przysięgłych wzbudziła ogromne emocje, a sam proces 18-latka już nazywany jest najgłośniejszą sprawą dotyczącą samoobrony w USA. 
W sierpniu zeszłego roku 17-letni wówczas Rittenhouse przyjechał z karabinem AR-15 do Kenoshy w amerykańskim stanie Wisconsin. Trwały tam
antyrasistowskie protesty 
związane z użyciem przez policjantów broni wobec czarnoskórego Jacoba Blake'a, które szybko przerodziły się w zamieszki. 17-latek zastrzelił wówczas dwóch mężczyzn: Josepha Rosenbauma i Anthony'ego Hubera. Zranił również trzecią osobę - Gaige Grosskreutza. 
Rittenhouse
nie przyznawał się do winy
, tłumacząc, że działał w obronie własnej, bo wcześniej został uderzony w głowę i szyję kijem baseballowym oraz deskorolką. 
18-latkowi postawiono
pięć zarzutów
: dwa zarzuty zabójstwa, jeden zarzut usiłowania zabójstwa przez zranienie osoby trzeciej i dwa zarzuty lekkomyślnego narażenia bezpieczeństwa. Zgodnie z decyzją ławników, uniewinniono go od wszystkich stawianych zarzutów. 
Podczas ogłaszania wyroku Kyle popłakał się, po czym osunął się na ziemię. 
- Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Kyle może żyć jako wolny i niewinny człowiek. Ale w tej całej sytuacji nie ma zwycięzców. Są dwie osoby, które straciły życie i to wcale nie jest bez znaczenia - mówił po ogłoszeniu wyroku David Hancock, rzecznik rodziny Rittenhouse'ów w rozmowie z Reutersem. 
Oświadczenie w sprawie wydał już
Joe Biden
.
"Chociaż werdykt w sprawie Kenoshy pozostawi wielu Amerykanów złych i zaniepokojonych, w tym mnie, musimy przyznać, że ława przysięgłych przemówiła. Złożyłem obietnicę zjednoczenia Amerykanów, ponieważ wierzę, że to, co nas łączy, jest o wiele większe niż to, co nas dzieli. Wiem, że nie wyleczymy ran naszego kraju z dnia na dzień, ale niezłomnie wierzę, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby każdy Amerykanin był traktowany równo, uczciwie i z godnością, zgodnie z prawem"  - napisał.
Prezydent USA wezwał również do
"pokojowego wyrażania poglądów"
. Media spekulują, że wyrok w sprawie Rittenhouse'a może wywołać falę protestów w całym kraju. 
 

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA