Logo
  • DONALD
  • HANDLARZE NARKOTYKÓW NARZEKAJĄ, ŻE PANDEMIA SZKODZI NARKOBIZNESOWI

Handlarze narkotyków narzekają, że pandemia szkodzi narkobiznesowi

28.03.2020, 07:08
Okazuje się, że pandemia koronawirusa szkodzi nie tylko legalnej gospodarce, ale i handlowi narkotykami. Wszystko przez to, że surowce potrzebne do produkcji
metamfetaminy
i
fentanylu
pochodzą z Chin. Już teraz meksykańskie kartele zaczynają odczuwać ich braki.
Ceny hurtowe metamfetaminy wzrosły w efekcie sześciokrotnie.
"Wszyscy będą od teraz sprzedawać funt kryształu za 15 000 pesos (600 $) z powodu deficytu" - taką wiadomość rozesłał na WhatsAppie
Ismael "El Mayo" Zambada
, narkotykowy baron, szef kartelu
Sinaloa
.
"Ceny są teraz bardzo wysokie. Z powodu koronawirusa dystrybucja lub import z Chin do Meksyku odbywają się teraz na niewielką skalę. Trudno jest zdobyć chemikalia. Możesz je dostać, ale ceny idą w górę dla wszystkich" - tłumaczy anonimowy członek kartelu Sinaloa.
Meksykańskie kartele dominują w handlu metamfetaminą, odkąd USA zaczęły ściślej kontrolować leki na przeziębienie zawierające pseudoefedrynę, której lokalni pracownicy narkobiznesu używali do produkcji narkotyków.
Wydaje się jednak, że prawdziwe kłopoty dopiero nadchodzą. W zeszłym tygodniu USA i Meksyk ogłosiły nowe ograniczenia w podróży, co może skutkować kolejnymi problemami w przemycie.
Zwraca się też uwagę na inny problem: osoby uzależnione od twardych narkotyków będą ich
poszukiwać za wszelką cenę
. Spora część osób uzależnionych to osoby żyjące na marginesie społecznym,
istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że zarażenie koronawirlsem skończy się dla nich śmiercią.
Obecnie w Meksyku odnotowano oficjalnie
478
przypadki zachorowań na COVID-19.
5
osób zmarło
. Niestety, w tym kraju przeprowadza się bardzo mało testów, trudno więc stwierdzić jaka jest faktyczna skala zachorowań.
Dwa dni temu New York Times opublikował niepokojący dokument o nieprzygotowaniu Meksyku na pandemię. Prezydent kraju 
Andrés Manuel López Obrador
udaje, że nie ma problemu i nadal spotyka się z wyborcami:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA

Popularne dzisiaj

Rymanowski odpowiada na krytykę Newsweeka na temat gości zapraszanych do jego programu

Rymanowski odpowiada na krytykę Newsweeka na temat gości zapraszanych do jego programu
27
"Każdy zasługuje na wysłuchanie. Żadni policjanci myśli nie mogą dyktować dziennikarzowi kogo może, a kogo nie może zapraszać".  Zobacz więcej »

Sondaż: KO może wygrać wybory, ale nie będzie rządzić

Sondaż: KO może wygrać wybory, ale nie będzie rządzić
21
Progu wyborczego nie przekroczyłaby m.in Nowa Lewica, na którą głos oddałoby 4,48 proc. Zobacz więcej »

W wyniku afery Epsteina, książę Andrzej został zwykłym Andrzejem

W wyniku afery Epsteina, książę Andrzej został zwykłym Andrzejem
30
Pałac Buckingham odebrał Andrzejowi tytuły i możliwość dalszego mieszkania w rezydencji Royal Lodge.  Zobacz więcej »

Żory: bezbożny złodziej włamał się do kościoła, okradł skarbonkę i wypił wino

Żory: bezbożny złodziej włamał się do kościoła, okradł skarbonkę i wypił wino
23
Oprócz pieniędzy ze skarbonek zabrał także butelkę wina mszalnego, które wpił na miejscu zdarzenia. Zobacz więcej »
Więcej popularnych