Logo
  • DONALD
  • PREMIER DYSCYPLINUJE EMERYTÓW, PYTA CZY WOLĄ JEGO CZY TUSKA ZWĄCEGO ICH "MOHEROWYMI BERETAMI"

Premier dyscyplinuje emerytów, pyta czy wolą jego czy Tuska zwącego ich "moherowymi beretami"

17.05.2022, 14:15
Premier
Mateusz Morawiecki
odwiedził we wtorek Klub Senior + w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Świerczu. Podczas spotkania z seniorami nie omieszkał podkreślić, że PiS o nich dba, a taki
Donald Tusk nazywa ich "moherowymi beretami"
.
W klubie na Mazowszu pojawili się także minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Kancelaria Premiera poinformowała na Twitterze, że tematem rozmów były między innymi emerytury rolnicze.
 
- Wraz z wyborem naszego ugrupowania
Polacy wybrali model państwa aktywnego, które służy interesom ludzi
. To jest czas na państwo aktywne, które wypracowuje nowe dochody po to, aby móc przeznaczyć je dla naszych seniorów - ocenił Morawiecki na konferencji zorganizowanej po spotkaniu z seniorami.
Premier przypomniał, że rząd właśnie zajmuje się projektem ustawy o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, tzw. czternastce. Minister Maląg dodała, że
wypłata 14. emerytur ruszy już w sierpniu tego roku
. Z nowego świadczenia skorzysta około 9 milionów osób.
-
Liberałowie powiedzą, że 14. emerytura, którą dzisiaj przyjmujemy na Radzie Ministrów, to rozdawnictwo.
Ja powiem, że to staranie o godność. Oni powiedzą, że nas na to nie stać, to fakt, kiedy oni rządzili, to nie było nas na to stać. Oni powiedzą, że państwo powinno być nocnym stróżem, nie wtrącać się, a ja powiem, że państwo powinno być państwem z sercem dla tych, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują - tłumaczył.
Morawiecki uznał, że istotne jest, żeby "czas, który nazywamy jesienią życia, był jak najaktywniejszym czasem", a dopóki PiS będzie rządził, "będzie starał się o jak najlepsze i jak najbardziej godne emerytury, godne oraz aktywne życie naszych seniorów”.
Na koniec dostało się liderowi Platformy Obywatelskiej, który według premiera nie dba o najstarszych mieszkańców Polski.
- Warto zapytać, komu zaufacie, zwłaszcza w trudnym czasie. Czy liberałom z PO i Donaldowi Tuskowi, który o seniorach mówił "moherowe berety", czy
liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, który dla wszystkich seniorów ma po prostu serce na dłoni
i stara się zrobić wszystko, by nasza formacja rzeczywiście służyła tym, którzy najbardziej tego potrzebują - zapytał.
Przypomnijmy, że Morawiecki już wielokrotnie zaczepiał Tuska w swoich wypowiedziach. Na początku roku po raz kolejny zaapelował, aby zrezygnował z przewodnictwa Europejskiej Partii Ludowej. Stwierdził też, że Tusk "stoi na czele partii Nord Stream 2".
Lider PO odpowiedział premierowi na Twitterze:
"Drogi Mateuszu, ten, kto Cię
obsadza w roli agresywnego pitbulla
, źle Ci życzy. Ani to śmieszne, ani straszne. Ponawiam propozycję: szukajmy w sprawie bezpieczeństwa Ojczyzny tego, co wspólne, a nie politycznego złota" - napisał:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA