Logo
  • DONALD
  • Z JAKIEGOŚ POWODU OKAZAŁO SIĘ, ŻE PONAD 95% TOKENÓW NFT NIE MA ŻADNEJ WARTOŚCI

Z jakiegoś powodu okazało się, że ponad 95% tokenów NFT nie ma żadnej wartości

25.09.2023, 16:45
Z raportu portalu dappGambl wynika, że 
95 proc. NFT jest obecnie bezwartościowych
. Na 73 257 aktywnych niewymiennych tokenów aż 69 795 ma kapitalizację rynkową wynoszącą 0 ETH (Ethereum). To oznacza, że 23 miliony osób posiada nic nie warte aktywa.
"Ta zniechęcająca rzeczywistość powinna posłużyć jako otrzeźwiająca kontrola euforii, która często otaczała przestrzeń NFT. Wśród historii o dziełach sztuki cyfrowej sprzedanych za miliony i historii sukcesu z dnia na dzień łatwo przeoczyć fakt, że rynek jest pełen pułapek i potencjalnych strat" - czytamy w raporcie.
Badanie dappGambl wykazało również, że
79 proc. wszystkich kolekcji NFT pozostaje niesprzedanych
. Ponadto wśród 8850 kolekcji o największej kapitalizacji rynkowej mniej niż 1 proc. ma cenę przekraczającą 6 tysięcy dolarów. Z kolei 41 proc. jest wyceniona na około 5-10 dolarów, a 18 proc. nie ma żadnej wartości. 
"Dodatkowo ten widoczny rozdźwięk między cenami notowanymi a rzeczywistą sprzedażą może sugerować, że wielu sprzedawców czeka na kolejny ogromny wzrost zainteresowania NFT, podobny do boomu obserwowanego w 2021 roku, który może nigdy się nie powtórzyć" - dodano. 
Przypomnijmy, że już w maju 2022 roku serwis NonFunqible zaobserwował spadek transakcji na rynku NFT o 80 proc. w porównaniu do szczytu zainteresowania tokenami. Wówczas spadła również liczba aktywnych portfeli na rynku NFT. 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA