Logo
  • DONALD
  • STOP CHAM: POŚCIG ZA NAĆPANYM KIEROWCĄ W PANKU

Stop Cham: pościg za naćpanym kierowcą w Panku

06.01.2022, 07:35
Internetowy profil
Stop Cham,
który przedstawia wykroczenia kierowców na polskich drogach, tym razem opublikował nagranie, na którym widać, jak jeden z kierowców w centrum
Warszawy próbuje przejechać przechodniów
. Sytuacja miała miejsce
25 grudnia
.
Według relacji na nagraniu mężczyzna kierujący wypożyczonym samochodem, którym chce potrącić przechodniów, ma być
naćpany i pijany.
Na miejsce zostaje wezwana policja, a założyciel internetowego kanału próbował zatrzymać sprawcę. Jak opisuje pod nagraniem zamieszczonym na YouTubie, współpraca z policją nie szła mu zbyt dobrze:
"
W tym momencie drugi raz dzwonię na 112 ... Ja: gonię pijanego kierowcę, którego przed chwilą zgłaszałem. Ucieka przede mną, podaję tablice xxxxx. 112: ale spokojnie. Po co pan go goni? Najpierw pan powie, o co chodzi? Ja: pijany kierowca jeździ po chodnikach, trąbi, stara się przejechać przechodniów, a ja za nim jadę i go gonię. Znów jedziemy Pawią w stronę Smoczej 112: dobrze, proszę o numery rejestracyjne Ja: przed chwilą podawałem.
Teraz mi odjechał i nie widzę 112: to po co pan dzwoni? Co ja mam zapisać, jak nie mam tablic? Poważny pan jest?
" - relacjonuje.
Pijany i naćpany kierowca w pewnym momencie porzucił auto i zaczął uciekać:
"A rozmowa wygląda tak Ja: dzwonię w sprawie pościgu pijanego kierowcy na woli. Rozwalił samochód na smoczej 24, wyskoczył z samochodu i go gonię. 112: ale dlaczego pan go goni? Ja: To jest prawdopodobnie pijany kierowca, który rozjeżdżał ludzi.
Goniła go policja. Rozwalił samochód i ucieka pieszo.
Wybiegamy na ulicę Miłą 112: ale skoro policja go goni, to
po co pan go goni?
- opisuje historię Stop Cham.
"Szlak mnie jasny trafił! Po drodze wywaliłem się i Sebuś uciekł.
Zakończyłem rozmowę ze 112, rzucając bluzgami,
bo już nie wytrzymałem. Wróciłem do mojego samochodu, gdzie stał już radiowóz, jak wróciłem. ... W 2:17 wyjeżdża Sebuś z ulicy Esperanto. Odcinek od skrzyżowania Anielewicza i Esperanto do skrzyżowania Esperanta i Smocza według google maps jest 500 metrów. Do końca nagrania (43 sekundy) radiowóz nie wyjechał z Esperanto. Sebuś zyskał co najmniej 43 sekundy przewagi nad radiowozem na odcinku 500 metrów!!! Nie wiem, po ilu finalnie wyjechali z tej uliczki. Nie wiem, co tam robili. Stanęli na pączki w żabce? Nie chcieli go po prostu złapać!" - dodaje.
Ostatecznie kierowcę udało się zatrzymać.
Mężczyzna potrącił dwie osoby, w tym jedną śmiertelnie
:
"Sprawa skończyła się tak, że jeszcze jak mnie policja spisywała, przyszedł komunikat, że mają podobnego człowieka do naszego Sebusia. Mistrz ucieczki poleciał do domu, zrobił awanturę i wezwana policja stwierdziła, że jest podobny do poszukiwanego. Przywieźli go na miejsce, gdzie porzucił samochód. Rozpoznałem go. W samochodzie w ogóle zostawił telefon. Jak się okazało swojej dziewczyny.
Rzeczywiście okazało się, że ma 0,83 promila i jest pod wpływem narkotyków.
Dodatkowo przełożył tablice z samochodu swojej dziewczyny, na jej aplikację wynajął Panka i tak sobie jeździł. Jak policjantka go spytała, po co narobił sobie takich problemów w święta, to odpowiedział
"chciałem [email protected]@ać przypału mojej dziewczynie"
" - relacjonuje Stop Cham.
"Od policjantów dowiedziałem się, że śmiertelnie potrącił przechodnia na ulicy Smoczej. Byłem więc pewien, że przechodzień u mnie pod blokiem, to nie ta osoba, która zginęła. Zapytałem się ich o tego człowieka u mnie pod blokiem. Dopiero wtedy powiązali Sebusia z potrąceniem u mnie pod blokiem!
Praca operacyjna policji w Polsce to jakaś tragedia!
Było to dla mnie oczywiste, a gdybym im nie wspomniał o tym, to nawet nie wiedzieliby, że to ten sam człowiek i to samo zgłoszenie!" - dodaje.
Na koniec twórca kanału żali się na współpracę z policją. Dodaje także, że otrzymał pouczenie, że trakcie "pościgu" przejechał czerwonym świetle i przekraczał prędkość:
"Jestem mega zażenowany postawą policji. Począwszy od pracowników 112, którzy mieli mnie po prostu w dupie, skończywszy na policjantach, którzy nie potrafili prowadzić pościgu. Na odcinku 500 metrów uciekinier zyskał przewagę 43 sekund! Przewagę nad radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi! Gdyby nie ja, zwykły obywatel, to policja w życiu by go nie ujęła! Jeździłby dalej i dalej zabijał ludzi!
Co za to dostałem? Pouczenie. Za przekraczanie prędkości i jazdę na czerwonym świetle, zostałem pouczony"
- opowiada.

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.youtube.com/watch?v=M0rlaH0mhEYhttps://www.youtube.com/watch?v=M0rlaH0mhEY
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA