Logo
  • DONALD
  • OBAJTEK DALEJ CHODZI PO MEDIACH, NARZEKA NA NAGONKĘ I MÓWI O CYSTERNACH Z "LEWYM PALIWEM"

Obajtek dalej chodzi po mediach, narzeka na nagonkę i mówi o cysternach z "lewym paliwem"

18.03.2024, 17:20
fot. East News
Od jakiegoś czasu były prezes Orlenu
Daniel Obajtek
regularnie udziela wywiadów mediów mediom sprzyjającym Prawu i Sprawiedliwości, w których żali się, że przez okres prezesowania Orlenowi, był tzw. chłopcem do bicia i nikt nie stanął nigdy w jego obronie. Dodał, że obecnie wciąż trwa na niego "medialny atak".
Ostatnio Onet
fragmenty nagrań rozmów
Daniela Obajtka. Na początku marca pojawił się materiał na temat tego, jak były prezes Orlenu próbował rywalizować z Jackiem Sasinem, a nieco później dziennik ujawnił zapis rozmowy Obajtka z
prawicowym dziennikarzem Piotrem Nisztorem
. Dziennikarz chciał, by ówczesny prezes Orlenu załatwił pracę jego żonie i ojcu. Co istotne, niedługo po odbytej rozmowie żona dziennikarza znalazła zatrudnienie w Orlenie, a ojciec został prokurentem w należącej do koncernu spółce Energa-Operator.
Radio ZET informuje, że do prokuratury wpłynęło zawiadomienie w sprawie znajomości Obajtka z Nisztorem. Złożył je Grzegorz Jakubowski, który walczy w sądzie z Piotrem Nisztorem. Obajtek, który został wezwany na świadka w czasie procesu, miał stwierdzić, że nie zna Nisztora. Zeznania te stoją jednak w sprzeczności z nagraniami opublikowanymi przez Onet:
"Znam Piotra Nisztora tylko ze względu na wywiady, które udzielałem w TV Republika, nie przypominam sobie, w którym roku. Nie jesteśmy na 'ty', nie ma między nami bliskiej relacji" - napisano we fragmencie zeznań opublikowanym przez portal Onet.
Teraz Obajtek udzielił kolejnego wywiadu, tym razem dla tygodnika
Sieci
, w którym
żali się na nagonkę
, która ma zniszczyć jego skromną osobę. Według niego nagonka ma służyć temu, by znowu zaczęły działać mafie paliwowe w Polsce:
- Zbudowałem koncern, o którego powstaniu mówiono od 30 lat, który realnie wzmacnia bezpieczeństwo kraju, a  skalą działalności zaczął dorównywać firmom najbardziej rozwiniętych państw Zachodu - mówił.
- Budując silny Orlen, naszą dumę narodową,
naruszyłem interesy wielu osób, którym nie zależy na bezpieczeństwie energetycznym
Polski. Dziś dostały one możliwość zemsty. Nagonka na mnie i zniszczenie Orlenu mają
umożliwić powrót mafii paliwowych
i pośredników, którzy znowu będą żerowali na koncernie - dodaje w rozmowie z
Sieci.
Co więcej, Obajtek mówi, że powróci stary układ i lewe paliwo będzie przelewać się przez Polskę:
-
Cysterny z lewym, nieopodatkowanym paliwem znowu mają tysiącami wjeżdżać do Polski
, mafie VAT-owskie znowu mają hulać tu jak po dzikich polach, szemrani pośrednicy mają znowu tuczyć się na dostawach surowca i usług. Stary układ zaczyna wracać do Orlenu i państwa polskiego - twierdzi Daniel Obajtek.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA