Logo
  • DONALD
  • MINISTER SIENKIEWICZ POSTAWIŁ W STAN LIKWIDACJI TVP, PAP I POLSKIE RADIO

Minister Sienkiewicz postawił w stan likwidacji TVP, PAP i Polskie Radio

27.12.2023, 17:35
fot. East News
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że w związku z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjął decyzję o
postawieniu w stan likwidacji
spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A.
"W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowania tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania" - napisał w komunikacie opublikowanym na X/Twitterze.
Zaznaczył, że
stan likwidacji może być cofnięty
w dowolnym momencie przez właściciela.
Decyzja ministra Sienkiewicza ma związek
zawetowaniem ustawy okołobudżetowej
przyjętej przez Sejm. Zapewniono w niej m.in. 3 miliardy na media publiczne czy 30-procentowe podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli. 
Duda wyjaśnił, że zawetował ustawę, ponieważ nie zgadza się na "rażące łamanie Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa". 
"Media publiczne trzeba najpierw rzetelnie i zgodnie z prawem naprawić" - stwierdził.
W środę do Sejmu złożył własny projekt dotyczący m.in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej.
- W zawetowanej przez prezydenta ustawie okołobudżetowej był zapis, że minister finansów może, a nie, jak było za czasów PiS, musi, a więc może przeznaczyć obligacje o wartości 3 miliardów zł na media publiczne. Nasza propozycja była bardzo przemyślana. Te 3 miliardy zł miały być w dyspozycji ministra finansów. Te pieniądze miały trafić przede wszystkim na onkologię dziecięcą -  powiedział premier Donald Tusk.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego on Twitter: "Komunikat Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoW związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji... pic.twitter.com/gXXQMxNMrS / Twitter"https://x.com/kultura_gov_pl/status/1740053323594580019?s=20
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA