Logo
  • DONALD
  • KONTO KANYE WESTA NA INSTAGRAMIE ZOSTAŁO ZAWIESZONE, WIĘC POSZEDŁ ODREAGOWAĆ NA TWITTERA, ALE TAM TEŻ ZOSTAŁ ZAWIESZONY

Konto Kanye Westa na Instagramie zostało zawieszone, więc poszedł odreagować na Twittera, ale tam też został zawieszony

12.10.2022, 08:00
Kilka dni temu
Twitter
po raz kolejny
zawiesił konto rapera Kanye Westa
. Tym razem za
antysemickie wpisy
. Rzeczniczka Twittera Kathy Rosborough poinformowała, że powodem zablokowania konta Westa było naruszenie polityki Twittera. Muzyk stracił dostęp do swojego konta kilkanaście godzin po tym, jak zakończyło się jego poprzednie, prawie dwuletnie twitterowe zawieszenie.
Nowy tweet Westa został już usunięty przez serwis. W sieci jednak
krążą jego screeny
:
"Dziś jestem trochę śpiący, ale kiedy wstanę, zrobię ŻYDOM death con 3. Co zabawne, nie mogę być antysemitą, bo czarni to tak naprawdę Żydzi. Poza tym Wy bawiliście się mną i próbujecie pozbyć się każdego, kto nie zgadza się z waszym programem" - pisał Kanye West.
Warto dodać, że
kilka godzin wcześniej Kanye West został zablokowany także na Instagramie.
Udostępnił on tam screeny prywatnych wiadomości wymienianych z innym raperem, Seanem "Diddym" Combsem. Oskarżał w nich Diddy'ego o kontrolowanie go przez Żydów.
"Zrobię z ciebie przykład, by pokazać Żydom, którzy kazali ci zadzwonić do mnie, że nie da się mi grozić ani mną sterować. Mówiłem ci, że to oznacza wojnę" - można było przeczytać w wiadomości.
West został skrytykowany przez zrzeszającą amerykańskich Żydów organizację American Jewish Committee. Jej przedstawiciele potępili rapera za propagowanie antysemickich teorii spiskowych.
Konta muzyka miały zostać
zawieszone na 24 godziny
, w związku z czym może już z nich korzystać. Niedługo później Kanye zamieścił na Twitterze prywatne zdjęcie, na którym imprezuje z właścicielem Instagrama Markiem Zuckerbergiem:
"Spójrz na to, Mark. Jak to chcesz mnie wywalić z Instagrama. Kiedyś byłeś moim czarn..." - napisał. 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA