Logo
  • DONALD
  • KOREA POŁUDNIOWA WYCOFAŁA SIĘ Z POMYSŁU DŁUŻSZEGO TYGODNIA PRACY, BO MŁODZI SIĘ WNERWILI

Korea Południowa wycofała się z pomysłu dłuższego tygodnia pracy, bo młodzi się wnerwili

19.03.2023, 10:30
Rząd
Korei Południowej
został zmuszony do
przemyślenia
planowanego
zwiększenia liczby godzin pracy w tygodniu
po reakcji młodych ludzi, którzy uważają, że taki ruch zaburzy ich równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i zagrozi ich zdrowiu.
Władze chciały podnieść maksymalny tygodniowy czas pracy
do 69 godzin
. Wszystko to w związku ze skargami środowisk biznesowych, które uważają, że obecny limit 52 godzin utrudnia dotrzymywanie terminów.
Związki zawodowe i politycy opozycji argumentowali, że zmuszanie pracowników  do pracy, w czwartej co do wielkości gospodarce Azji, tylko pogorszy sytuację związaną z rekordowo niskim wskaźnikiem urodzeń w kraju.
"To sprawi, że legalna będzie praca od 9 rano do północy przez pięć dni z rzędu. Nie ma szacunku dla zdrowia i odpoczynku pracowników" - stwierdziła oświadczeniu Koreańska Konfederacja Związków Zawodowych.
Protesty millenialsów i pokolenia Z
skłoniły jednak prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeol do ponownego rozważenia zmian w prawie i "lepszej komunikacji ze społeczeństwem, zwłaszcza z pokoleniem Z i millenialsami".
W 2021 roku Koreańczycy pracowali średnio 1915 godzin - to o 199 godzin więcej niż średnia państw Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju i o 566 godzin więcej niż pracownicy w Niemczech.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA