Logo
  • DONALD
  • KUKIZ APELUJE O SKOŃCZENIE Z "LEWACKĄ FILOZOFIĄ" I UŁATWIENIE DOSTĘPU DO BRONI

Kukiz apeluje o skończenie z "lewacką filozofią" i ułatwienie dostępu do broni

29.03.2022, 10:00
fot. East News
Dziś gościem Roberta Mazurka na antenie RMF FM był
Paweł Kukiz.
Rozmowa dotyczyła m.in. sytuacji związanej z
wojną na Ukrainie
i działaniami państw zachodnich.
Kukiz odniósł się do działań polskiego rządu, który zadeklarował, że Ukraińcy uchodźcy mogą ubiegać się o środki z programu
Rodzina 500+
. Polityk stwierdził, że według niego uchodźcy powinni dostawać jedynie środki w bonach:
- Bardzo mocno podkreśla pan te "tylko" i warunkujące takie słowa.
Uważam, że powinni w pierwszej kolejności dostawać w bonach, żywnościowych czy tego typu.
Natomiast oczywiście, jeżeli nie ma takiej możliwości, to może być gotówka. To nie jest na zasadzie "tak albo nie" i za wszelką cenę "koncepcja Kukiza". Nie. Natomiast generalnie wielokrotnie zwracałem uwagę na to wczoraj na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a wcześniej na spotkaniu opozycji z rządem, na zwiększenie pomocy Ukraińcom tam. Nie w taki masowy, nieskoordynowany sposób, ale poprzez wspomaganie ośrodków dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy, którzy przyjeżdżają w pobliże polskiej granicy na zachodnią Ukrainę i uciekają przed działaniami wojennymi - mówił.
Stwierdził, że za
potęgę Putina
odpowiedzialni są m.in. Angela Merkel, czy Barack Obama:
- Jest dla mnie
rzeczą oczywistą, że gdyby nie administracja Baracka Obamy, gdyby nie polityka Angeli Merkel,
gdyby nie pan Schroeder w Gazpromie i jego przyjaciel Scholz, Putin nie osiągnąłby takiej potęgi, jaką osiągnął. Oni go wyhodowali, oni go spłodzili - powiedział.
Polityk odniósł się także do ustawy o dostępnie do broni, którą forsuje w Sejmie jego ugrupowanie. Kukiz powiedział, że Polska tkwi "w takiej lewackiej filozofii":
- Panie redaktorze, o zwiększeniu dostępu Polaków do broni mówimy już od tamtej kadencji, chyba od 2016 roku. Oczywiście to było natychmiast odrzucane. Natomiast w tej chwili pojawiła się okoliczność, która uzasadnia zwiększenie dostępności do broni Polakom. Gdyby Ukraińcy nie mieli takiej zmilitaryzowanej mentalności, szczególnie od 2014 roku, chociaż to się zaczęło kluć od 2004 r., od Pomarańczowej Rewolucji, ale szczególnie Majdan w 2014 roku bardzo mocno Ukraińcom tę mentalność zmilitaryzował, to mielibyśmy zupełnie inny przebieg tych działań wojennych. Putin już dawno zająłby znaczną część Ukrainy.
Polska jest, niestety poprzez te wiele lat takiej lewackiej filozofii
, nie mówię tego obraźliwe, tylko mówię o pewnym światopoglądzie takim -
wojny nie będzie, będzie zawsze pokój, jest fajnie
, z każdym można się dogadać, Putin jest biały, itd. - przez to mamy to, co mamy. To w dużej mierze zniewieścienie społeczeństwa - mówi Kukiz.
- Są dwie przeszkody przy takim bardziej powszechnym dostępie obywateli do broni obecnie. Po pierwsze - broń się wydaje "do celu", czyli np. do polowania, do ochrony osobistej, itd. A my chcemy, aby broń była wydawana po prostu, na życzenie, podzielona na cztery kategorie - dodaje.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA