Logo
  • DONALD
  • ŻABKA INWESTUJE W ROBOTY W SKLEPACH AUTONOMICZNYCH, W JEDNYM Z NICH DZIAŁA ROBOT PRZYGOTOWUJĄCY HOT DOGI

Żabka inwestuje w roboty w sklepach autonomicznych, w jednym z nich działa robot przygotowujący hot dogi

14.06.2022, 15:30
Do tej pory w całej Polsce otwarto
44
Żabki Nano
. Znajdują się one m.in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku. Za koncept sklepów odpowiada Żabka Future. By udoskonalić korzystanie z zakupów w autonomicznych sklepach sieci, instalowane są w nich
roboty serwujący dania na ciepło
. Pierwszy
robot
Robbie zainstalowany został w sklepie autonomicznym w Warszawie przy ul. Dobrej 54. Robot waży 1500 kg, ma ponad 2,5 m wysokości i ponad 2 m szerokości. Za projekt i oprogramowanie robota Robbie odpowiada firma VeloxAlpha S.A.
Robie przygotowuje hot dogi.
Klient, korzystając z aplikacji Żappka, smartwatcha, karty bankowej czy aplikacji Apple Pay lub Google Pay, podchodzi do ekranu przy maszynie i wybiera rozmiar hot-doga, rodzaj parówki i sosu. Następnie zatwierdza zamówienie.
Gotowy hot dog jest dostępny do odbioru przez 40 sekund.
- Hot dogi to kultowa przekąska na ciepło z Żabki. Stąd pomysł, aby były dostępne również w naszych bezobsługowych placówkach. We współpracy z zespołem VeloxAlpha S.A. stworzyliśmy robota Robbie, który w sposób zautomatyzowany i w pełni higieniczny przygotowuje dla klientów Żabki Nano hot dogi z ich ulubionymi dodatkami.
Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku.
Cieszymy się, że Żabka Nano przeciera kolejne szlaki, oferując klientom najnowsze na rynku rozwiązania - mówi Paweł Grabowski, dyrektor ds. rozwiązań bezosobowych w Żabka Polska.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA