Logo
  • DONALD
  • SONDAŻ: PRAWIE POŁOWA POLAKÓW CHCE OBNIŻENIA WIEKU EMERYTALNEGO

Sondaż: prawie połowa Polaków chce obniżenia wieku emerytalnego

22.01.2023, 17:20
IBRiS przeprowadziło sondaż dla Radia ZET, z którego wynika, że
prawie 50 proc. Polaków chce obniżenia wieku emerytalnego
w Polsce. 
44,8 proc. ankietowanych stwierdziło, że wiek emerytalny należy obniżyć. Z kolei 32,4 proc. jest za tym, żeby wiek emerytalny został podniesiony. Pojawili się również zwolennicy aktualnie obowiązującego rozwiązania - 20,4 proc. odpowiada wiek emerytalny na poziomie 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. 2,4 proc. nie ma w tej sprawie zdania.
Według analizy Radia ZET, odpowiedzi ankietowanych różnią się w zależności od
preferencji politycznych
. Podniesienie wieku emerytalnego popiera 31 proc. wyborców obozu rządzącego oraz 43 proc. zwolenników opozycji. Z kolei za obniżeniem jest 44 proc. wyborców opozycji i 43 proc. popierających Zjednoczoną Prawicę.
Polacy zostali także zapytani o to, co myślą o wyrównaniu wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do poziomu 65 lat. Takie rozwiązanie popiera 35,2 proc. ankietowanych, 42,6 proc. jest przeciw, a 22,2 proc. nie ma zdania w tej kwestii.
Wśród popierających pomysł 34 proc. to kobiety a 37 proc. mężczyźni. Przeciw takiemu rozwiązaniu jest 41 proc. kobiet i 44 proc. mężczyzn.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA