Logo
  • DONALD
  • SĄD ZAJMIE SIĘ TYM ZAMKIEM, CO KTOŚ SOBIE POSTAWIŁ W PUSZCZY I MYŚLAŁ, ŻE NIKT NIE ZAUWAŻY

Sąd zajmie się tym zamkiem, co ktoś sobie postawił w puszczy i myślał, że nikt nie zauważy

31.12.2020, 15:35
fot. East News
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu
skierowała do sądu
akt oskarżenia w sprawie zamku, który powstaje w Stobnicy
 na obszarze ochrony specjalnej Natura 2000.
Aktem objęto sześć osób,
wcześniej zarzuty usłyszało siedem osób, ale jedna z nich zmarła. 
Jak przekazał rzecznik poznańskiej prokuratury prok. Łukasz Wawrzyniak akt został skierowany przeciwko osobom, "których działania
mają związek z realizacją nielegalnej inwestycji
polegającej na prowadzeniu budowy obiektu mieszkalnego i gospodarczego na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka". Wśród oskarżonych są reprezentujący spółkę prowadzącą inwestycję, architekt, inpsektor nadzoru budowlanego i dwoje urzędników. 
Dymitr N.
, pierwszy z reprezentantów spółki, został oskarżony o prowadzenie działalności zagrażającej środowisku, za co grozi mu do 2 lat więzienia. O to oskarżany jest też
Paweł N
. Jemu postawiono również zarzuty użycia poświadczającego nieprawdę dokumentu oraz złożenia fałszywego oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością. Grozi mu do 8 lat więzienia. 
Architekt
Waldemar S.
oskarżany jest o poświadczenie nieprawdy w dokumencie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi mu 8 lat więzienia, a
Iwona P.
, inspektor nadzoru budowlanego w Obornikach, o "dwukrotne nadużycie uprawnień poprzez zaniechanie podjęcia i wdrożenia do wykonania decyzji dotyczącej wstrzymania budowy w Stobnicy i poświadczenie nieprawdy w protokole przeprowadzonej kontroli". Jej grozi pięć lat więzienia. 
Oskarżono również
Marka J. i Bernadetę G.
z Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Im prokuratura zarzuca niedopełnienie obowiązków służbowych, w wyniku których wydano decyzję pozwalającą na budowę zamku. Grozi im do trzech lat więzienia. 
Jak informuje prokuratura,
żadna z oskarżonych osób nie przyznaje się do winy.
Wobec wszystkich zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazów opuszczania kraju i kontaktowania się ze sobą. 
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA