Logo
  • DONALD
  • SĄD ZAJMIE SIĘ TYM ZAMKIEM, CO KTOŚ SOBIE POSTAWIŁ W PUSZCZY I MYŚLAŁ, ŻE NIKT NIE ZAUWAŻY

Sąd zajmie się tym zamkiem, co ktoś sobie postawił w puszczy i myślał, że nikt nie zauważy

31.12.2020, 15:35
fot. East News
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu
skierowała do sądu
akt oskarżenia w sprawie zamku, który powstaje w Stobnicy
 na obszarze ochrony specjalnej Natura 2000.
Aktem objęto sześć osób,
wcześniej zarzuty usłyszało siedem osób, ale jedna z nich zmarła. 
Jak przekazał rzecznik poznańskiej prokuratury prok. Łukasz Wawrzyniak akt został skierowany przeciwko osobom, "których działania
mają związek z realizacją nielegalnej inwestycji
polegającej na prowadzeniu budowy obiektu mieszkalnego i gospodarczego na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka". Wśród oskarżonych są reprezentujący spółkę prowadzącą inwestycję, architekt, inpsektor nadzoru budowlanego i dwoje urzędników. 
Dymitr N.
, pierwszy z reprezentantów spółki, został oskarżony o prowadzenie działalności zagrażającej środowisku, za co grozi mu do 2 lat więzienia. O to oskarżany jest też
Paweł N
. Jemu postawiono również zarzuty użycia poświadczającego nieprawdę dokumentu oraz złożenia fałszywego oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością. Grozi mu do 8 lat więzienia. 
Architekt
Waldemar S.
oskarżany jest o poświadczenie nieprawdy w dokumencie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi mu 8 lat więzienia, a
Iwona P.
, inspektor nadzoru budowlanego w Obornikach, o "dwukrotne nadużycie uprawnień poprzez zaniechanie podjęcia i wdrożenia do wykonania decyzji dotyczącej wstrzymania budowy w Stobnicy i poświadczenie nieprawdy w protokole przeprowadzonej kontroli". Jej grozi pięć lat więzienia. 
Oskarżono również
Marka J. i Bernadetę G.
z Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Im prokuratura zarzuca niedopełnienie obowiązków służbowych, w wyniku których wydano decyzję pozwalającą na budowę zamku. Grozi im do trzech lat więzienia. 
Jak informuje prokuratura,
żadna z oskarżonych osób nie przyznaje się do winy.
Wobec wszystkich zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazów opuszczania kraju i kontaktowania się ze sobą. 
 

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA