Logo
  • DONALD
  • INPOST CHCE BYĆ EKO I WPROWADZA ZWROTNE, EKOLOGICZNE OPAKOWANIA DO PACZEK

InPost chce być eko i wprowadza zwrotne, ekologiczne opakowania do paczek

19.12.2021, 07:00
InPost
wystartował z nową usługą. Firma będzie dostarczała
produkty zapakowane w ekologiczne, wielorazowe opakowania
. Sklepy będą mogły zapakować produkty w specjalne opakowanie znajdujące się w ofercie InPostu. Następnie kurier dostarczy paczkę do klienta, a ten - po wyjęciu zakupów - zwróci karton w paczkomacie. W kolejnym etapie pudełko trafi z powrotem do sklepu, gdzie po dezynfekcji może zostać wykorzystane ponownie.
Opakowania będą opatrzone
specjalnym kodem,
dzięki któremu będzie je można
ponownie włożyć do paczkomatu
.
- Przy obecnym wzroście rynku e-commerce kierunek jest tylko jeden - logistyka musi być nowoczesna, wydajna i jeszcze bardziej ekologiczna. Dlatego wprowadzamy pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań w e-commerce. Opakowania są dostosowane rozmiarem do wysyłanego produktu, aby nie przewozić powietrza. Jako lider rynku wierzymy, że dostępność Paczkomatów InPostu i łatwość ich obsługi umożliwi wprowadzenie prawdziwie efektywnego systemu obrotu opakowaniami zwrotnymi - mówi Brzoska cytowany w komunikacie firmy.
Firma twierdzi, że
jedno opakowanie może być używane nawet 10 razy
.
InPost będzie pierwszą firmą w Polsce i być może w Europie, która wprowadzi ekologiczne opakowania wielorazowego użytku. Do projektu jako pierwsza ma przystąpić marka MODIVO.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA