Logo
  • DONALD
  • PRYMAS POLSKI: PANDEMIA NIE JEST KARĄ ZESŁANĄ PRZEZ BOGA

Prymas Polski: pandemia nie jest karą zesłaną przez Boga

18.03.2020, 14:00
fot. EastNews
Prymas Polski
abp Wojciech Polak
wystosował do wiernych apel, w którym dziękuje Polakom za ich odpowiedzialność i solidarność. Wyraża też wdzięczność dla pracowników służby zdrowia, kierowców i sprzedawców. 
Prymas apeluje też o
niepowielanie "fałszywych informacji i przerażających proroctw"
. Podkreśla, że pandemia nie jest karą zesłaną przez Boga.
- Nie bójmy się. Jesteśmy w rękach Boga. On nie zostawia nas samych w momentach doświadczenia, choroby czy cierpienia.
Pan nie przychodzi do nas jako epidemia. Pandemia nie jest karą zesłaną na nas przez Pana Boga.
On jest miłością. Także tą, która w takich właśnie chwilach rodzi w nas, z takich trudnych wyzwań, miłość, sąsiedzką pomoc, solidarność, ale też odpowiedzialność i wzajemną modlitwę za siebie i modlitwę, gorącą modlitwę o ustanie epidemii - tłumaczy. 
- Wiem, że pojawiają się również różne głosy, fałszywe informacje, a nawet przerażające proroctwa - proszę i apeluję: nie powielajmy ich.
Prosi o zachowanie
ostrożności i spokoju
- Wiemy, że epidemia się rozszerza, że jest coraz więcej zakażonych i zmarłych. Nikt dziś nie jest w stanie powiedzieć, co będzie w najbliższych dniach, a może nawet i tygodniach. Dlatego chciałbym was wszystkich prosić o zachowanie ostrożności i spokoju - tak, jak dajemy temu świadectwo w tych ostatnich dniach. 
- Gdyby miesiąc temu ktoś mi powiedział, że będziemy sprawować msze św. wielkopostne i nabożeństwa wielkopostne bez udziału wiernych - nie uwierzyłbym.
Nie potrafiłbym nawet sobie tego wyobrazić. Jednak tak się stało. I jest to bolesnym faktem
Zobacz też: 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA