Logo
  • DONALD
  • CZARNEK W TORUNIU: GDYBY NIE RADIO MARYJA, PRZEJECHAŁBY NAS WALEC LAICYZACJI, JAK NA ZACHODZIE

Czarnek w Toruniu: gdyby nie Radio Maryja, przejechałby nas walec laicyzacji, jak na Zachodzie

05.09.2021, 06:30
Wczoraj w Toruniu odbył się
piknik Rodziny Radia Maryja
. Na plan imprezy składała się msza święta, procesja różańcowa oraz koncerty. Jednym z gości Rodziny Radia Maryja był zespół Bayer Full.
Wśród gości pojawili się także minister edukacji i nauk
i Przemysław Czarnek
, wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych. Wzięli oni udział we mszy świętej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
Minister Czarnek także zabrał głos podczas nabożeństwa. Stwierdził, że
gdyby nie Radio Maryja, po Polsce "przejechałby walce laicyzacji":
- Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie. Myśląc o przeszłości, dziękujemy za Radio Maryja, za biskupów takich jak bp Wiesław wykształcony w KUL-u. Za KUL też dziękujemy. Dziękujemy także za wszystkich naszych wybitnych przodków, mężów stanu, dzięki którym dzisiaj tu jesteśmy w wolnej Polsce - mówił Przemysław Czarnek.
Odniósł się także do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, która ma się odbyć za 7 dni:
- Kardynała Stefana Wyszyńskiego wspomnę. Od 1 września w kanonie lektur uzupełniających jest książka "Ojciec wolnych ludzi". Prosimy nauczycieli, żeby ją polecali i wymagali od uczniów jej czytania. W tej książce kardynał Wyszyński, wspominając swoich wybitnych przodków, mówił tak: "nie rozmyślam nadto o przeszłości, nie zanurzam się w marzenia o przyszłości to boża sprawa. Jestem tu i teraz i tu działam". Taka jest rodzina Radia Maryja - dodał.
Z kolei założyciel Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk, w trakcie swojego wystąpienia zaalarmował, że Polska jest w niebezpieczeństwie:
- Polska jest w niebezpieczeństwie. Nie ma żartów. Trzeba potężnej mobilizacji i jedności wszystkich Polaków. A nie targowicy - mówił o. Rydzyk.
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA