Logo
  • DONALD
  • CBŚP ZATRZYMAŁO PRZESTĘPCÓW, KTÓRZY PRZEMYCALI MARIHUANĘ WARTĄ 5 MLN ZŁOTYCH W KANAPACH I FOTELACH

CBŚP zatrzymało przestępców, którzy przemycali marihuanę wartą 5 mln złotych w kanapach i fotelach

05.09.2022, 10:30
Centralne Biuro Śledcze Policji
we współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej zatrzymało trzech członków grupy, która
przemycała narkotyki z Hiszpanii do Polski.
Służby podczas akcji zarekwirowały
112 kg marihuany, wartej 5,5 mln złotych.
Przestępcy postanowili przemycić narkotyki w meblach transportowanych z Hiszpanii do Polski. Były one skrzętnie ukrywane pomiędzy legalnym frachtem, aby utrudnić ich wykrycie podczas ewentualnej kontroli:
- Służby połączyły siły i pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wszczęto śledztwo dotyczące wewnątrzwspólnotowego obrotu narkotyków z Hiszpanii do Polski - tłumaczyła rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.
- W toku dynamicznych czynności,
zatrzymano 2 osoby i przejęto 79 kg marihuany.
Była to partia narkotyków, która dotarła do Warszawy z Hiszpanii ukryta w meblach. Kolejną część marihuany, tj.
33 kg znaleziono w miejscu zamieszkania trzeciego zatrzymanego
. Jedno z pomieszczeń było wykorzystywane jako magazyn narkotyków - podkreślił rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Dariusz Sienicki.
W trakcie akcji ujawniono także nielegalną amunicję:
- Łącznie podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 112 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 5,5 mln zł. Ponadto ujawniono i
zabezpieczono majątek należący do podejrzanych wart ok. 200 tys. zł oraz nielegalną amunicję
- dodał.
Jak podała Prokuratura Krajowa wśród zatrzymanych był organizator procederu - Dariusz A. oraz dwóch braci - Marcin i Łukasz K.
- Rolą Dariusza A. było organizowanie oraz finansowanie przedmiotowego procederu. Do przemytu narkotyków werbowano kierowców busów, pochodzących z okolic Chełma, którzy w zależności od ilości transportowanych narkotyków otrzymywali wynagrodzenie od 10 tysięcy złotych. W ten sposób do przemytów wewnątrzunijnych zaangażowano dwóch braci, Marcina i Łukasza K. - podała PK.


- Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił Dariuszowi A. zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępcza, wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany, udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji w postaci naboi kal. 9 mm - wyliczyła PK.
- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym surową karę prokurator skierował do sądu wnioski o
zastosowanie wobec trzech mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania
. Sąd Rejonowy Lubin-Zachód w Lublinie w pełni podzielił stanowisko prokuratora i zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - dodała PK.

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA